3,5 tys. osób na bruk. Gigant planuje zwolnienia

3,5 tys. osób na bruk. Gigant planuje zwolnienia

Tesla zwolni 10 proc. pracowników
Tesla zwolni 10 proc. pracowników
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Tesla
Aleksander Ruciński
22.06.2022 13:38, aktualizacja: 13.03.2023 16:52

Tesla planuje duże zwolnienia w najbliższych trzech miesiącach – twierdzi agencja Reuters powołująca się na słowa samego Elona Muska wygłoszone podczas niedawnego forum ekonomicznego w Katarze. Pracę może stracić nawet 3,5 tys. osób.

Jak donosi Reuters, Elon Musk oficjalnie przyznał, że zamierza zwolnić 10 proc. etatowych pracowników, co przekłada się na około 3,5 proc. całkowitej siły roboczej producenta. Zgodnie z zapowiedzią, otrzymają wypowiedzenia w najbliższych trzech miesiącach.

To podobno reakcja na nadchodzącą recesję, która może mocno odbić się na amerykańskiej gospodarce. Warto odnotować, że dwa tygodnie temu do sieci wyciekł e-mail Muska skierowany do kierownictwa Tesli – wzywający do wstrzymania wszystkich rekrutacji i zapowiadający planowane redukcje.

Według oficjalnych dokumentów w 2021 roku w Tesli pracowało około 100 tys. osób. 3,5 tys. z nich może stracić pracę jeszcze tego lata, choć Reuters podaje, że niektóre zwolnienia miały już miejsce. Świadczy o tym niedawny pozew zbiorowy wystosowany wobec amerykańskiego giganta przez byłych pracowników z Nevady. Pozew dotyczy 500 osób, które rzekomo zwolniono bez zachowania 60-dniowego okresu wypowiedzenia.

Jak na razie przedstawiciele Tesli nie ustosunkowali się publicznie do tych zarzutów. Nie skomentowali też doniesień agencji Reuters dotyczących planowanych zwolnień.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)