Tesla zbudowała już 100 cybertrucków? Plotki napawają klientów optymizmem

Jeśli plotki okażą się prawdą, to prawdopodobnie pierwsze auta trafią do klientów pod koniec września 2023 r.
Jeśli plotki okażą się prawdą, to prawdopodobnie pierwsze auta trafią do klientów pod koniec września 2023 r.
Źródło zdjęć: © Twitter | Ezekiel Overstreet

28.08.2023 18:20, aktual.: 29.08.2023 08:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krążą pogłoski, że od rozpoczęcia produkcji w połowie lipca 2023 r. w gigafabryce w Teksasie Tesla zbudowała już około stu elektrycznych pickupów Cybertruck.

Cybertruck to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany obecnie samochód Tesli. W sieci co chwilę pojawiają się nowe informacje na temat elektrycznego pickupa, które podsycają ekscytację amatorów elektromobilności. Jednym z najnowszych przecieków jest wpis na X (Twitterze) jednego z akcjonariuszów Tesli - Matthew Donegan-Ryan'a, który twierdzi, że "Tesla zbudowała obecnie 100 cybertrucków w Giga Texas".

Do swojej wiadomości mężczyzna dodał wideo i zdjęcie kilku elektrycznych pojazdów ładowanych na samochody ciężarowe w zakładzie w Austin. Zapytany, skąd posiada takie informacje, Matthew odpowiedział tajemniczo: "Mam swoje sposoby".

Oczywiście liczba, którą podano, może nie mieć zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, bowiem prawdopodobnie istnieją dostawy, które nie zostały zauważone i opublikowane w mediach społecznościowych, nie wspominając już o tym, że Tesla prawdopodobnie przechowuje pojazdy w magazynie z dala od ciekawskich oczu.

Wygląda jednak na to, że Tesla ma już wystarczającą liczbę cybertrucków, aby dostarczyć je pierwszym klientom pod koniec września 2023 r., tak jak zapowiadali. Przypomnijmy natomiast, że Elon Musk mówił już, że w 2023 r. liczba produkcji Cybertrucka będzie niska, a Tesla zacznie masowo pojazd masowo dopiero począwszy od 2024 r. W maju mówił, że spodziewa się sprzedawać od 250 tys. do 500 tys. sztuk rocznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także