Tesla Model S gotowa na tor. Pakiet Track dołącza do oferty

Tesla Model S z pakietem torowym
Tesla Model S z pakietem torowym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Tesla
Aleksander Ruciński

08.05.2023 10:11, aktual.: 08.05.2023 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tesla Model S Plaid to bardzo szybki samochód. Przynajmniej na prostej. Teraz powinna radzić sobie także w zakrętach. Wszystko dzięki pakietowi torowemu dostępnemu dla zwykłych klientów.

Długo zapowiadany zestaw określany przez Teslę mianem "Track Pack" pojawi się w sprzedaży już w czerwcu 2023 roku. Klienci – w zależności od potrzeb – będą mogli zdecydować się na lekkie kute felgi, wydajniejsze hamulce czy torowe półsliki z homologacją drogową.

Co ciekawe, Amerykanie nie zdecydowali się na żadne modyfikacje podwozia. Uznano, że standardowe zawieszenie wystarczająco dobrze sprawdza się na torze. Czy słusznie? Odpowiedź poznamy zapewne, gdy wspomniany pakiet trafi do oficjalnej dystrybucji.

Warto zwrócić uwagę, że klienci mogą zdecydować się wyłącznie na modyfikację hamulców za 15 tys. dolarów lub pełny pakiet z felgami i ogumieniem wyceniany na 20 tys. dolarów.

Najwyższa opcja obejmuje ceramiczne tarcze o średnicy 410 mm, sześciotłoczkowe zaciski z przodu i czterotłoczkowe z tyłu, a nawet płyn hamulcowy o podwyższonych parametrach.

Jeśli zaś chodzi o felgi, są to 20-calowe, kute obręcze ubrane w opony Goodyear Supercar 3R. Tesla twierdzi, że Model S ubrany w takie dodatki będzie bardzo skuteczną maszyną torową.

  • Tesla Model S Track Pack
  • Tesla Model S Track Pack
  • Tesla Model S Track Pack
  • Tesla Model S z pakietem torowym
[1/4] Tesla Model S Track PackŹródło zdjęć: © Materiały prasowe | Tesla
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także