Technologiczny Samochód Roku 2020: Porsche Taycan

Technologiczny Samochód Roku 2020: Porsche Taycan04.09.2020 16:27
Platforma Autokult

Czym powinien wyróżniać się Technologiczny Samochód Roku? Z jednej strony musi oferować rozwiązania, których próżno szukać u konkurencji. Z drugiej - nie może w nim zabraknąć funkcji, które najbardziej docenią gadżeciarze. Taki właśnie jest Porsche Taycan.

W tym roku po raz pierwszy przyznawaliśmy tytuł Technologicznego Samochodu Roku, a w wyborze pomagała nam redakcja WP Tech. Konkurencja była spora, a każdy z kandydatów wyróżniał się na inny sposób, jednak to właśnie Porsche Taycan został określony zwycięzcą. Było ku temu kilka powodów.

Pierwsze elektryczne auto z Zuffenhausen zachwyca nie tylko wyglądem i prowadzeniem, ale też wydajnością. Jest to samochód na prąd, w którym nie trzeba martwić się o zasięg, nawet jeśli podróżujemy z prędkościami autostradowymi. Z kolei gdy akumulator się rozładuje, można naładować go z olbrzymią mocą aż 270 kW - o ile oczywiście znajdziemy odpowiednią stację.

Na pokładzie nie brakuje gadżetów, które sprawiają, że od razu czujemy się jak w aucie przyszłości. Nawiewem steruje się z ekranu dotykowego, w codziennych zadaniach może wyręczać nas asystent głosowy, a jeśli nastawi się nawigację, to Taycan sam podpowie, z jaką prędkością jechać i gdzie się ładować. Do tego we wnętrzu można naliczyć pięć ekranów, a każdy z nich zachwyca jakością wyświetlanego obrazu. To sprawia, że elektryk od Porsche jest gadżeciarski i bez wątpienia zasłużył na przyznany mu tytuł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)