Tajemniczy prototyp - czy to nowy Citroën C4 Picasso?

Tajemniczy prototyp - czy to nowy Citroën C4 Picasso?
Bartosz Pokrzywiński

28.03.2012 11:06, aktual.: 12.10.2022 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Północnoeuropejskie kraje to ulubione miejsce producentów samochodów do testowania prototypów. Tym razem jednak fotografom udało się przyłapać auto, które jest tak bardzo oklejone folią maskującą, że od samego patrzenia można dostać oczopląsu. Co to za model?

Żeby pomóc w rozwiązaniu problemu, fotografowie, którzy przyłapali auto, podali informacje, że w tym konkretnym miejscu, gdzie zostały zrobione zdjęcia, testują obecnie dwaj producenci. Jednym z nich jest Citroën, a drugim niejaki Qoros Auto, czyli firma, która dopiero zaczyna swoją działalność z ramienia Chery Automobile Co.

Patrząc na linię okien, bryłę oraz biorąc pod uwagę informacje podane przez fotografów, nietrudno domyślić się, że jest to prawdopodobnie Citroën C4 Picasso. Nowy model zostanie odsłonięty najwcześniej na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Paryżu.

Citroen C4 Picasso
Citroen C4 Picasso

Wiadomo na pewno, że pod karoserią znajdzie się platforma, z której korzystają Citroëny C4 oraz DS4. Nie zmieni się także gama jednostek napędowych, która zostanie przejęta z tych kompaktowych hatchbacków. Należy się więc spodziewać 4-cylindrowych silników benzynowych oraz diesli, a w niedalekiej przyszłości także zespołu hybrydowego.

O stylistyce nie można powiedzieć ani słowa, ponieważ Citroën bardzo dokładnie zakleił całe auto folią. Obecnie na rynku dostępna jest starsza generacja tego modelu, którą można nabyć wyłącznie w wersji Exclusive z 2-litrowym dieslem HDi o mocy 150 KM, połączonym z 6-biegową skrzynią manualną. Takie auto kosztuje 110 600 zł.

  • Citroen C4 Picasso
  • Slider item
  • Slider item
  • Citroen C4 Picasso
[1/4] Citroen C4 Picasso

Źródło: Carscoop

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)