Toyota Sienna

Model
Toyota Sienna Zobacz 3 zdjęcia

Model samochodu Toyota Sienna, to auto typu minivan (niech nazwa nas nie zmyli, Sienna na swój pokład zabierze maksymalnie aż 8 osób), należący do segmentu K. Auto produkowane jest od 1997 roku do chwili obecnej i doczekało się dotychczas trzech generacji (III generacja pojawiła się w 2010 roku). Model Sienna przeznaczony jest głównie na rynek USA (Do roku 2016 sprzedano tam 1,7 miliona egzemplarzy), jako sukcesor modelu Previa. Warto wiedzieć, że Sienna to jedyny minivan na rynku, posiadający napęd na obie osie.

Toyota Sienna – budowa, wygląd

Model Sienna jest nieco podobny do Toyoty Camry – obydwa auta dzielą tą samą płytę podłogową (Płytę od Camry, zanim trafiła do Sienny, gruntownie zmodyfikowano), a także korzystają z tych samych rozwiązań technicznych.

Toyota Sienna na początku była mniejsza od konkurencyjnych minivanów dostępnych na rynku. Jednak wraz z nadejściem Sienny drugiej generacji (rok 2003), auto powiększyło swoje wymiary i już bez żadnego kompleksu mierzyło się z minivanami pozostałych marek. Co więcej, Sienna obecnie jest jedynym minivanem oferującym napęd na cztery koła.

Pięciodrzwiowe nadwozie japońskiego minivana jest bardzo przestronne, a przesuwane drzwi po obu stronach pojazdu, pozwolą bez większego trudu wsiąść do środka – rozwiązanie to przypadnie do gustu przede wszystkim dzieciom, pasażerom w podeszłym wieku, czy osobom chorym. Ponadto, samochód posiadający rozsuwane drzwi o wiele łatwiej załadować, niż samochód z tradycyjnymi drzwiami.

Toyota Sienna – silnik

Toyota Sienna nie może pochwalić się bogatą ofertą silników (które, notabene, nadrabiają wysoką jakością), w której nie znalazł miejsca ani jeden silnik diesla. Każda pojedyncza generacja auta, wnosiła do gammy silników tylko jedną jednostkę benzynową – i tak dana generacja ma przypisany jeden konkretny silnik. Może silników jest mało, ale są to porządne jednostki, charakteryzujące się bardzo dużą mocą, oto one:

  • Sienna I pod maską posiada silnik 3.0 1MZ-FE V6, o mocy 194 KM (w 2001 roku silnik podrasowano do 210 KM).

  • Sienna II pod maską posiada silnik 3.5 2GR-FE V6, o mocy 266 KM (silnik ten ukazał się w 2007 roku przy okazji face liftingu auta).

  • Sienna III pod maską posiada silnik 3.5 V6 2GR-FKS, o mocy 296 KM (od roku 2017) obsługiwany przez 8-biegową automatyczną przekładnię.

Toyota Sienna – opinie

Toyota Sienna cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Auto zdobyło spore uznanie, przede wszystkim, dzięki znakomitym silnikom o dużej mocy oraz niemniej ważnym cechom, takim jak: przestrzenność i wygodna kabina, wysoki poziom bezpieczeństwa, solidność wykonania, elegancki design, pojemność.

O tym, że Sienny nie trzeba gruntownie zmieniać, pomimo że od debiutu ostatniej generacji minęło już 7 lat, świadczy sama strategia koncernu Toyota. Po co dążyć do nowej generacji, skoro obecna cieszy się dużym powodzeniem i dalej staje w szranki, jak równy z równym, z nowszymi modelami konkurentów, np.: z Chryslerem Pacifica. Japończycy jednak ciągle udoskonalają Sienne III, a model ten jest sprowadzony do Europy na masową skalę, w ramach prywatnego importu.

Toyota Sienna rywalizuje głównie z: Hondą Odyssey, Nissanem Quest oraz Chryslerem Pacifica.

4.75
Ocena na postawie 52 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaToyota
TypSamochód osobowy
SegmentK

Generacje Toyota Sienna

Inne modele Toyota

K - Inne modele

Oceny użytkowników (1)

Toyota Sienna: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie