BYD M6

Model
BYD M6 Zobacz 2 zdjęcia

BYD M6 jest 7-osobowym minivanem, który produkowany jest przez chińskiego producenta BYD od 2009 roku. M6 jest pierwszym modelem marki, jaki trafił do seryjnej sprzedaży, a jego głównym konkurentem jest tajwański Luxgen M7. Auto ma w przyszłości trafić na inne światowe rynki.

BYD M6 - historia

M6 był udaną próbą wejścia firmy BYD na rynek samochodowy. Wcześniej chiński producent wykonywał głównie różnego typu baterie wielokrotnego użytku i pierwsze wózki widłowe. W momencie ciepłego przyjęcia nowego minivana produkcja firmy rozszerzyła się o modele samochodów użytkowych takich jak autobusy czy ciężarówki. Do dzisiaj BYD produkuje jedne z najchętniej używanych modeli aut napędzanych prądem, a jego oferta powiększa się o kolejne zagraniczne rynki.

BYD M6 – dane techniczne

Silniki, które napędzają BYDa M6 to popularne w chińskiej motoryzacji jednostki L4 o pojemnościach 2,0 do 2,4 l i napędzie benzynowym. Obsługiwane są przez 5-biegową manualną przekładnię lub dwie automatyczne 6, lub 5-biegową.

BYD M6 – wyposażenie

Byd zaskoczył użytkowników wnętrzem M6, które zostało wykonane niezwykle starannie. Pomimo że auto ma charakter ekonomiczny, a użyte materiały nie są najwyższej jakości, czas pokazał, że chińska technologia należy do tych długowiecznych. Wnętrze ma nowoczesną linię, która zaprojektowana została z myślą o młodszym kierowcy. Deska rozdzielcza została umieszczona na środku tablicy rozdzielczej i posiada kolorowy ekran o przekątnej 8 cali. Ponadto auto ma automatyczną klimatyzację, system zapłonu bez użycia kluczyka, wielofunkcyjną, regulowaną kolumnę kierownicy i wejście na karty USB/SD oraz wejście AUX. Niewątpliwym atutem BYDa M6 jest duży bagażnik, który przy złożeniu siedzeń można dodatkowo powiększyć. Jego pojemność wynosiła równowartość aż 504 litrów.

BYD M6 – wymiary

Sukces BYD M6 zawdzięcza m.in. dużym rozmiarom, które pozwalają na swobodny przewóz 6 osób plus kierowca. Długość BYDA M6 to prawie 5 metrów (4820 mm), przy prawie 2 metrach szerokości (1810 mm) i podobnej wysokości (1765 mm). Masa całkowita wynosi od 1710 do 1760 kg w zależności od przewożonego ładunku, a rozstaw osi BYDa M6 to aż 2960 mm.

BYD M6 – osiągi/spalanie

BZD M6 chętnie wykorzystywany był w transporcie osobowym nie tylko ze względu na ilość wolnego miejsca, ale także dzięki niskiemu wskaźnikowi spalania, co czyniło go mocną pozycją na rynku ekonomicznych samochodów. W mieście BYD M6 potrzebował ok. 12 l/100 km, w trasie schodząc do niecałych 10 l/100 km. Przy takim poziomie spalania minivan rozpędzał się do setki w 11 sekund, a jechać mógł z maksymalną prędkością 185 km/h.

4.64
Ocena na postawie 35 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaBYD
TypSamochód osobowy
SegmentK

Inne modele BYD

K - Inne modele

BYD M6: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie