BYD e6

Model
BYD e6 Zobacz 5 zdjęć

BYD e6 to chiński samochód jednego z największych producentów pojazdów elektrycznych na świecie. Skrót BYD jest rozwinięciem hasła Build Your Dreams, a firma pozostaje liderem światowym również w dziedzinie produkcji i dostarczania baterii. Jednym z głównych odbiorców jest firma Nokia.

Model e6, to auto o wyglądzie przypominającym minivana lub crossovera i jest napędzane silnikami elektrycznymi, zasilanymi bateriami żelazowo-fosforanowymi. Ich pojemność to 64 kW/h, a według zapewnień producenta mają zapewnić 300 km zasięgu w jeździe miejskiej. Moc ciągła to 75 kW, maksymalna 90 kW, a maksymalny moment obrotowy to 450 Nm. Samochód rozwija prędkość 100 km/h w około 10 s, a rozpędza się do 140 km/h wydając przy tym charakterystyczny dla tego typu pojazdów szum silników elektrycznych. Czas ładowania zależy od jego sposobu i wynosi od 40 minut do 6 godzin. BYD sprzedaje również na życzenie klienta niezależne stacje ładowania. Standardowo e6 wyposażony jest w ładowarkę 40 kW pozwalającą naładować baterie w 2 godziny.

BYD e6 ma kabinę przypominającą klasę premium, ale jakość materiałów i wykończenie wnętrza jest na dość zróżnicowanym poziomie. Mamy tu mieszankę bardzo wysokiej klasy plastików oraz takich z najniższej półki. Mimo to robi przyjemne wrażenie ponieważ wewnątrz nie zabrakło skórzanej tapicerki, wielu elementów poprawiających komfort jazdy oraz dużego zestawu multimedialnego. Ma duże, wygodne miejsca siedzące i sporą ilość schowków, a bagażnik jak na samochód wyposażony w baterie o łącznej masie 800 kg pozostaje całkiem duży.

To masa baterii jest głównym problemem BYD e6, który waży 2360 kg i prowadzi się dość specyficznie. Chiński producent zestroił zawieszenie w kierunku komfortu jazdy, więc dynamiczne poruszanie się na zakrętach nie wchodzi w grę. Mimo nisko położonego środka ciężkości samochód mocno przechyla się na zakrętach i prowadzi się dość ociężale. Wrażenie to pogłębiają opony o wysokim profilu i wysoka pozycja za kierownicą. Natomiast osiągi są porównywalne ze 120-konnym dieslem.

Pojazdy BYD uzyskały europejską homologację w 2012 roku.

4.09
Ocena na postawie 9 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaBYD
TypSamochód osobowy
SegmentA

Inne modele BYD

A - Inne modele

BYD e6: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie