Honda City

Model
Honda City Zobacz 3 zdjęcia

Honda City należy do grupy samochodów osobowych średniej klasy niższej, czyli aut kompaktowych. Początkowo model skierowany był głównie na rynek azjatycki, do Polski trafił na początku XXI wieku.

Honda City – informacje ogólne

Model Honda City należy do segmentu B, produkowany jest przez Honda Motor Company, japoński koncern motoryzacyjny, od 1981 roku. Na rynek europejski pierwsza generacja Hondy City trafiła w 2002 roku jako Honda Jazz. Samochody pod marką City stanowią konkurencję dla modeli takich jak Renault Thalia, Hyundai Akcent, Kia Rio, Chevrolet Aveo.

Honda City – generacje

Od początku produkcji modelu Honda City powstało jego pięć generacji.

Honda City I to auto produkowane w latach 1981–1986, do Europy dotarło w 2002 roku jako Honda Jazz, 5-drzwiowy hatchback z segmentu B, co odróżniło go od oryginalnej Hondy Jazz z 1981 roku, która należała do segmentu A i była przeznaczona dla czterech osób. Ta wersja modelu City doczekała się kilku kolejnych generacji i na rok 2017 jest wciąż produkowana.
Honda City II jest drugą generacją Hondy City, produkowano ją do 1994 roku, a na rynku europejskim pojawiła się jako Honda Logo (1996–2001), jednak nie dotarło do Polski.
Honda City III to generacja 4-drzwiowego sedana dostępna jedynie na azjatyckim rynku, bazowała na modelu Hondzie Civic IV i produkowana była od 1996 do 2003 roku.
Czwarta generacja modelu to Honda City IV, jako pierwsza zawitała do Europy w oryginalnej wersji.
Piąta generacja Hondy City pojawiła się w 2008 roku, produkowano ją do 2013 roku.
– W 2013 roku w Indiach zaprezentowano Hondę City VI, 4-drzwiowy sedan z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów w wersji z silnikiem benzynowym (120 KM) i hybrydowym. Produkcję modelu rozpoczęto w 2014 roku.

Honda City – dane techniczne

Honda City obecnie występuje w wersji 4-drzwiowego sedana z silnikiem benzynowym (w 6. generacji pojawia się też silnik hybrydowy), czwarta generacja oferuje silnik o mocy do 109 KM, a piąta do 115 KM. Silnik Hondy City szóstej generacji osiąga moc 120 KM, zaś w wersji hybrydowej otrzymamy silnik 110 KM oraz elektryczny 29,5 KM. Honda City wyposażona jest w manualną lub automatyczną skrzynię biegów oraz napęd przedni lub na wszystkie osie.

Honda City – opinie

Honda City to model cieszący się dosyć dobrymi opiniami wśród mechaników. Ze znanych problemów z tym samochodem można wspomnieć kwestię korozji na karoserii, ścierający się z plastikowych elementów kolor czy szybko zużywające się łożyska kół. Przy czwartej generacji zwraca uwagę mały rozstaw osi, jednak w piątce został on zwiększony. Powszechnie auto uznawane jest za funkcjonalne i niezawodne, a niewielkie rozmiary pozwalają na swobodne poruszanie się po mieście.

4.17
Ocena na postawie 6 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaHonda
TypSamochód osobowy
SegmentB

Generacje Honda City

Inne modele Honda

B - Inne modele

Honda City: newsy, testy i recenzje

Mazda 6 w Czarnogórze. Japońska limuzyna stała się jeszcze lepsza

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie