Ford EcoSport

Model
Ford EcoSport Zobacz 5 zdjęć

Ford EcoSport to miejski crossover produkowany od 2003 roku przez koncern Ford Motor Company.

Ford EcoSport - informacje ogólne

Pierwsza generacja Forda Ecosport była skierowana tylko na rynek Ameryki Środkowej i Południowej. Produkcja modelu odbywała się wtedy w Brazylii. Druga generacja produkowana od 2012 roku trafiła na ogólnoświatowy rynek. Producenci chcieli stworzyć auto uniwersalne, które sprawdzi się na każdym kontynencie. Obecnie Ecosport poza Brazylią powstaje w Tajlandii, Rumunii i Rosji. W Europie model zastąpił Forda Fusion.

Nadwozie Forda EcoSport charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem, który ma zmniejszyć zużycie paliwa. Najnowsza generacja posiada dużą osłonę chłodnicy i pochylone przednie słupki, które dodają sportowego charakteru. Nowocześnie prezentują się kanciaste przednie i tylne reflektory, które świetnie współgrają z linią nadwozia.

Auto posiada inteligentny napęd na cztery koła, który aktywuje się w przypadku poruszania po mokrej lub oblodzonej nawierzchni. Bezpieczeństwo modelu potwierdzają testy zderzeniowe Euro NCAP, w których pojazd zdobył 4 na 5 punktów. Przydatną funkcją EcoSporta jest wbudowany system SYNC3, który w razie wypadku wezwie służby ratunkowe wysyłając przy tym lokalizację GPS.

Ford EcoSport - dane techniczne

Pod maską EcoSporta nie należy spodziewać się dużych i mocnych motorów. Jednostki o pojemnościach od 1.0 do 2.0 l i mocy od 95 do 145 KM mogą nie poradzić sobie w mniej sprzyjającym terenie lub przy holowaniu pojazdów. EcoSport jest typowo miejskim autem oferującym ekonomiczne silniki diesla oraz benzynowe. Spalanie w Fordzie EcoSport może nas pozytywnie zaskoczyć. Czterocylidrowe silniki 1.5 EcoBlue średnio zużyją 4.6 l/100km, emitując przy tym małą ilość dwutlenku węgla. Samochód można nabyć w wersji z 5 i 6-biegową, manualną skrzynią biegów oraz 4 i 6-biegową automatyczną.

Wnętrze auta w większości wykonano z tworzyw sztucznych. Jest proste, pozbawione nadmiaru przycisków i ergonomiczne. W kabinie wzrok przyciąga ekran multimedialny o różnych rozmiarach, w zależności od wersji modelu. Przestrzeń oferowana kierowcy i pasażerom jest zadowalająca jak na pojazd tych rozmiarów.

Cena salonowego modelu Forda EcoSport w najtańszej wersji to około 60 000 zł.

4.37
Ocena na postawie 28 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaFord
TypSamochód osobowy

Generacje Ford EcoSport

Inne modele Ford

Ford EcoSport: newsy, testy i recenzje

Mille Miglia 2019 - Prolog

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie