Szybciej nad morze. Długo oczekiwana droga otwarta

Szybciej nad morze. Długo oczekiwana droga otwarta

Budowa S7 to jedna z najważniejszych inwestycji w Polsce
Budowa S7 to jedna z najważniejszych inwestycji w Polsce
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
15.07.2022 06:00, aktualizacja: 13.03.2023 16:36

Trasa S7 między Gdańskiem a Warszawą to jedna z najważniejszych dróg w Polsce - szczególnie w okresie wakacyjnym. Kierowcy powinni więc ucieszyć się z kolejnych, dwupasmowych odcinków, które właśnie oddano do użytku.

Mowa o ponad 10-kilometrowym odcinku Napierki-Mława oraz dwóch kilometrach od Pawłowa do węzła Dłużniewo. Oznacza to, że do dyspozycji kierowców jest już dwupasmowa trasa od granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do węzła Dłużniewo.

Dodatkowym ułatwieniem dla kierowców będzie likwidacja objazdów prowadzonych dotychczas drogami zbiorczymi i skierowanie ruchu za węzłem Dłużniewo do Płońska na lewą jezdnię trasy głównej. Kierowcy poruszający się między Warszawą i Trójmiastem mają więc do dyspozycji 62 km nowej drogi w układzie dwujezdniowym i 9 kilometrów z ruchem jednopasmowym (dwa pasy będą dostępne w połowie sierpnia).

Mapa inwestycji drogowej
Mapa inwestycji drogowej© fot. GDDKiA

Jak informuje GDDKiA, udostępnienie trasy kierowcom nie oznacza jednak całkowitego zakończenia prac, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Na odcinku dwujezdniowym obowiązuje 80 km/h, a na jednojezdniowym 60 km/h. Docelowa organizacja ruchu powinna zacząć funkcjonować w okolicach października.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)