Szybciej na narty. Nowa droga do Wisły już gotowa

Szybciej na narty. Nowa droga do Wisły już gotowa

Droga do Wisły już gotowa (zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem)
Droga do Wisły już gotowa (zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem)
Źródło zdjęć: © fot. ZDW Katowice
Aleksander Ruciński
20.12.2021 13:39, aktualizacja: 14.03.2023 13:56

21 grudnia 2021 roku to ważna data dla kierowców poruszających się w okolicach Wisły. Na ten dzień zaplanowano oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej 941. To trasa, która łączy popularny kurort z Górnym Śląskiem.

O oficjalnym zakończeniu prac rozpoczętych jeszcze w 2019 roku informuje Polska Agencja Prasowa. Ten ponad 5-kilometrowy odcinek wymagał gruntownej przebudowy. Teraz skorzystają z niego nie tylko okoliczni mieszkańcy, lecz przede wszystkim turyści podróżujący między aglomeracją górnośląską a Wisłą.

Przebudowa polegała na rozebraniu istniejącej jezdni i zastąpieniu jej zupełnie nową konstrukcją. Trasa, która przebiega po istniejącym śladzie DW491 ma 7 m szerokości i status klasy G (droga główna). W ramach inwestycji przebudowano też sześć mostów i dwa przejazdy kolejowe. Powstały także nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoczki autobusowe.

Kierowcy mogli korzystać z nowej jezdni od początku grudnia 2021 roku. Właśnie wtedy zlikwidowano ostatni odcinek z ruchem wahadłowym. Drogowcy chcieli bowiem zdążyć przed zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich. Teraz, trzy tygodnie później, oficjalnie zakończyli wszelkie prace.

Dotychczas remontowany odcinek stanowił newralgiczny punkt trasy z Górnego Śląska do Wisły. Tworzyły się tam uciążliwe korki. Teraz, gdy droga jest już w pełni przejezdna, powinno obyć się bez podobnych problemów.

Jak donosi PAP, inwestycja realizowana w latach 2019-2021 pochłonęła łącznie 98,15 mln zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)