Sześciokołowy Land Rover Defender z długim nosem

Sześciokołowy Land Rover Defender z długim nosem01.03.2015 09:21
Sześciokołowy Land Rover Defender z długim nosem

Modyfikacja polegająca na wydłużeniu przodu Land Rovera Defendera, określana jako „longnose” jest specjalnością tunera Kahn Design. Tym razem Kahn poszedł o krok dalej…

…i zaprezentował sześciokołowca. Auto o nazwie Flying Huntsman 110 WB 6x6 Concept będzie można zobaczyć w Genewie. Co ciekawe, Kahn Design twierdzi, że jest to alternatywa dla Mercedesa G63 AMG 6x6, tylko mniej ekstremalna. Auto ma zmodyfikowane zawieszenie i układ napędowy, ale nie wiemy co konkretnie i w jaki sposób się zmieniło. Opcją dla tego modelu ma być pancerz o wybranej przez klienta klasie. Karoseria ma dłuższy o 400 mm przód, a kabinę pasażerów wydłużono o 800 mm. Jest też poszerzona o 150 mm.

Aby samochód dał radę pociągnąć sam siebie i potencjalnie zamówiony pancerz, Kahn zdecydował się na silnik produkcji GM o pojemności 6,2 l i mocy 430 KM. O przeniesienie napędu dba 6-stopniowy automat.

Kahn ma w planach rozpoczęcie małoseryjnej produkcji oraz rozszerzenie oferty o inne tego typu modyfikacje, z sześciokołowym pick-upem włącznie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)