Sześć mandatów w kilka godzin. Po 2 tys. zł zapłacą nie tylko kierowcy

Sześć mandatów w kilka godzin. Po 2 tys. zł zapłacą nie tylko kierowcy

Omijanie zamkniętej zapory na przejeździe kolejowym jest wyjątkowo niebezpieczne
Omijanie zamkniętej zapory na przejeździe kolejowym jest wyjątkowo niebezpieczne
Źródło zdjęć: © fot. Policja Zalesie Górne
Filip Buliński
04.07.2022 07:20, aktualizacja: 13.03.2023 16:44

Wiele osób notorycznie ignoruje opuszczone zapory i nadawany sygnał czerwony na przejeździe kolejowym. Udowodniła to ostatnia akcja policji "Bezpieczny przejazd kolejowy" w Zalesiu Górnym, gdzie w kilka godzin wystawiono aż sześć mandatów.

Zignorowanie zamkniętego przejazdu kolejowego doprowadziło już do niejednej tragedii. Spotkanie auta z kilkusettonowym kolosem niemal nigdy nie kończy się dobrze. Dlatego policjanci z podwarszawskiego Zalesia Górnego w ostatni weekend przeprowadzili akcję "Bezpieczny przejazd kolejowy", patrolując jeden z przejazdów.

W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze zatrzymali aż sześć osób, które postanowiły pokonać przejazd mimo zamkniętych zapór. Wśród nich było dwóch kierujących i czterech pieszych. Wszyscy zostali ukarani mandatem w wysokości aż 2 tys. zł.

Jednocześnie policja przypomina, że wjazd lub wejście na przejazd kolejowy jest dozwolony, dopiero gdy rogatki całkowicie się podniosą, a pulsujące czerwone światło przestanie świecić. Tylko w 2021 r. wskutek zderzenia z pociągiem zginęło 31 osób, a 45 zostało rannych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)