Szef Alpine zrezygnował ze stanowiska. Marcin Budkowski typowany na następcę w F1

Szef Alpine zrezygnował ze stanowiska. Marcin Budkowski typowany na następcę w F112.01.2021 12:39
Marcin Budkowski może zająć miejsce po Abiteboulu
Marcin Budkowski może zająć miejsce po Abiteboulu
Źródło zdjęć: © fot. gettyimages

Cyril Abiteboul zrezygnował z funkcji szefa marki Alpine i zespołu Renault F1, który w sezonie 2021 będzie funkcjonował pod nazwą Alpine F1. Na pierwszym stanowisku zastąpi go Laurent Rossi. Do drugiego fotela typowany jest natomiast Polak, Marcin Budkowski.

Odejście Abiteboula zaskoczyło wielu fanów Formuły 1. Renault ma za sobą nienajgorszy sezon w królowej motorsportu, a przyszłość rysowała się w raczej pozytywnych barwach. W sierpniu Francuz zyskał nowe obowiązki - w związku z przemianowaniem zespołu Renault F1 na Alpine F1 został również szefem marki Alpine. Najwyraźniej nie do końca odnalazł się w podwójnej roli - 11 stycznia 2021 roku ogłosił rozstanie zarówno z Alpine, jak i z Formułą 1.

Wiadomo już, że na stanowisku szefa marki, Cyrila zastąpi Laurent Rossi, który wcześniej pracował m.in. dla Google'a i Linkedina. Nadal jednak nie obsadzono fotela kierownika zespołu Formuły 1. Nieoficjalnie mówi się, że może nim zostać Polak, Marcin Budkowski - wieloletni pracownik Renault F1, a od niedawna także dyrektor wykonawczy.

Jeśli plotki okażą się prawdą, Polska zyska kolejnego, ważnego reprezentanta w najbardziej prestiżowej wyścigowej serii na świecie. A co dalej z Abiteboulem? Możliwe, że znajdzie on nowe miejsce w strukturach Renault, choć już niekoniecznie związanych z motorsportem. Sytuacja, która obecnie jest jeszcze dość świeża, powinna wyklarować się w najbliższych tygodniach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)