Pożegnamy Renault Sport? Szybkie modele dostaną znaczki Alpine

Pożegnamy Renault Sport? Szybkie modele dostaną znaczki Alpine20.10.2020 10:15
Logo Alpine niebawem może zagościć na wszystkich szybkich Renault.
Logo Alpine niebawem może zagościć na wszystkich szybkich Renault.
Źródło zdjęć: © fot. Mariusz Zmysłowski

Renault Sport znane też jako R.S. to prawdziwa legenda w świecie hothatchy. Zarówno Clio, jak i Megane sygnowane tymi oznaczeniami dobrze zapisały się w historii motoryzacji. Wszystko wskazuje jednak, że przyszłe modele nie będą kontynuować legendy. Zamiast R.S. nadchodzi bowiem Alpine.

Alpine to sportowa marka koncernu Renault wskrzeszona w 2017 roku. Póki co w jej ofercie znajdziemy zaledwie jeden model, A110. Niebawem jednak może się to zmienić. Nowy szef Renault, Luca de Meo chce, by szybkie renault w przyszłości były sygnowane logo Alpine.

"Tak, jak w przypadku Cupry, chcę powiązać niektóre modele Renault z marką Alpine. Oczywiście nie zamierzam robić tego w przypadku Espace czy Kangoo, ale jeśli chodzi o modele pasujące do pozycji marki, nie widzę problemu" - mówi Luca de Meo, nowy szef Renault, a do niedawna prezes Seata, cytowany przez brytyjski Auto Express.

Niewykluczone więc, że następca Clio R.S., a także nieoficjalnie planowany, ostry odpowiednik Captura dostanie logo Alpine. Pytanie tylko czy auta będą oferowane pod oddzielną marką, tak jak wspomniane Cupry, czy też po prostu zastąpią linię Renault Sport jako Renault Alpine.

Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać niebawem. Wiadomo jednak, że decyzja, którą podzielił się de Meo, jest częścią większego planu, o czym świadczą zmiany również w Formule 1. Dotychczasowy zespół fabryczny Renault F1 w sezonie 2021 zmieni barwy na Alpine.

Wszystko wskazuje, że Renault chce wizerunkowo oddzielić sport od standardowej oferty modeli, która nieuchronnie zmierza w kierunku elektryfikacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)