Toyota GR Yaris© Fot. Maciej Rowiński

Sportowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Toyota GR Yaris

Platforma Autokult
23 lipca 2021

Co roku kategoria sportowa wzbudza najwięcej emocji i często to one są nadrzędną wartością w starciu z surowymi liczbami. W tym roku nasze serca zdobyła Toyota GR Yaris.

Sportowy Samochód Roku Wirtualnej Polski to kategoria, w której redakcje Autokult.pl i AutoCentrum.pl w pełnym gronie dyskutują najbardziej burzliwie. Sportowe walory są tym, co sprawia, że po raz pierwszy zakochujemy się w motoryzacji, dlatego to wybór tak trudny, bo niełatwy do ujęcia w liczbach.

W tym roku o miano najlepszego sportowego samochodu starły się m.in. BMW M3, McLaren 765 LT czy Porsche 911 Turbo. Wśród bardziej przyziemnych konkurentów mieliśmy m.in. Cuprę Formentora i Alfę Romeo Stelvio Veloce Ti. Jednak to GR Yaris zwyciężył w tym trudnym starciu.

Zdecydował o tym świetny napęd, którego sercem jest 261-konny silnik benzynowy, a za przeniesienie mocy na asfalt odpowiada najpierw świetny manual, a potem bardzo dobry napęd GR-Four.

Toyota GR Yaris potrafi z jednej strony zapewnić świetne osiągi - jest naprawdę szybką maszyną, ale z drugiej - nie zgubiła tej prostej frajdy, którą powinien dawać samochód sportowy. Ten hot hatch waży to wszystko w świetnych proporcjach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (2)