Smart #3 SUV w końcu bez tajemnic. Takiej mocy nikt się nie spodziewał

Smart #3 SUV
Smart #3 SUV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Smart
Aleksander Ruciński

04.09.2023 10:01, aktual.: 04.09.2023 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, że Smart zrobi SUV-a, wiadomo nie od dziś. Pierwsze zdjęcia modelu oznaczanego jako #3 pojawiły się w sieci już w kwietniu. Teraz auto oficjalnie debiutuje w Monachium, zaskakując niemal sportowymi parametrami.

Czasy są takie, że każdy chce mieć SUV-a, nawet Smart. Model #3 jest tego najlepszym przykładem. To nie tylko największy, ale i najmocniejszy smart w historii. W topowej wersji Brabus producent wycisnął aż 428 KM z elektrycznego napędu. To wystarczy, by osiągać setkę w 3,7 s - to wartość zarezerwowana niedawno tylko dla supersamochodów, a teraz w smarcie.

Oczywiście dostępna będzie również słabsza i zapewne popularniejsza odmiana z jednym, 272-konnym silnikiem. Także całkiem szybka, bo przyspieszająca od 0 do 100 km/h w 5,8 s.

Warto jednak odnotować, że dobre osiągi nie wykluczają przyzwoitego zasięgu, który w najbardziej wydajnym wydaniu ma wynieść 455 km. Nieźle zapowiada się też maksymalna obsługiwana moc ładowania na poziomie 150 kW. Przy odpowiednio mocnym urządzeniu uzupełnimy akumulator od 10 do 80 proc. w około 30 minut.

Smart #3
Smart #3© Materiały prasowe | Smart

Sprzedaż Smarta #3 ruszy przed końcem 2023 roku. Niestety ceny nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości. W pierwszej kolejności do klientów powinna trafić specjalna edycja 25th Anniversary oparta na topowej wersji Brabus, która już w standardzie zaoferuje m.in. szklany dach, specjalne dwukolorowe malowanie, system audio Beats czy rozbudowane multimedia.

Smart #3
Smart #3© Materiały prasowe | Smart
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)