SLS AMG Roadster - król na stoisku Mercedesa we Frankfurcie [wideo]

SLS AMG Roadster - król na stoisku Mercedesa we Frankfurcie [wideo]

Mercedes SLS AMG Roadster
Mercedes SLS AMG Roadster
Piotr Wielgus
19.09.2011 15:10, aktualizacja: 07.10.2022 18:20

Jednym z najwspanialszych stoisk na targach IAA Frankfurt 2011 była dwupiętrowa hala w całości wypełniona samochodami Mercedesa. Oprócz premiery klasy B królował w niej SLS AMG Roadster.

Mercedes miał sporo do udowodnienia. Jeszcze przed dniami prasowymi targów we Frankfurcie do mediów przeciekało sporo informacji na temat potężnych stoisk Audi i BMW, a więc bezpośrednich rywali marki z gwiazdą w logo. Dużo mówiło się o premierach zarówno całej serii S od Audi, czy też nowego BMW M5 i serii 1. Wiadomo było jedynie, że Mercedes pokaże nową klasę B.

Dlatego wszyscy odwiedzający stoisko Mercedesa zostali bardzo mile zaskoczeni. Nie dość, że premiera klasy B została zorganizowana z pompą, to na dodatek miejsce zajmowane we Frankfurcie przez Mercedesa śmiało można nazwać chyba najlepszym stoiskiem targów. Olbrzymia dwupiętrowa przestrzeń została wypełniona przez wszystkie dostępne na rynku modele marki ze Stuttgartu. Największe zainteresowanie wzbudzała oczywiście nowa klasa B, ale tłumy były także przed konceptem nowej klasy A oraz przy pięknie prezentującym się SLS AMG Roadster.

Mercedes SLS AMG Roadster - 2011 Frankfurt Motor Show

Ten ostatni wspaniale nawiązuje do wersji Coupe (Gullwing). Auto napędza potężny motor V8 o pojemności 6,3 litra, produkujący 563 KM i 650 Nm momentu. Jednostka współpracuje z siedmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową. Obejrzyjcie wideo z prezentacji tego auta, już wkrótce także klip z najnowszą klasą B.

Źródło: WorldCarFans

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)