Sebastian Vettel chce ograniczeń prędkości na niemieckich autostradach. Tłumaczy dlaczego

Sebastian Vettel chce ograniczeń prędkości na niemieckich autostradach. Tłumaczy dlaczego

Sebastian Vettel chce zaostrzenia przepisów na niemieckich autostradach
Sebastian Vettel chce zaostrzenia przepisów na niemieckich autostradach
Źródło zdjęć: © fot. Gettyimages
Aleksander Ruciński
18.10.2021 09:06, aktualizacja: 14.03.2023 14:44

Czterokrotny Mistrz Świata Formuły 1 jest zwolennikiem wprowadzenia ograniczeń prędkości na niemieckich autostradach. Przyznał, że liczy w tej kwestii na nowe władze, które nie wykluczają zapowiadanej od dawna, drastycznej zmiany przepisów.

Niemieckie autostrady przez lata urosły do miana motoryzacyjnej legendy. Wszystko z powodu odcinków bez ograniczeń prędkości. Auta pędzące 200 km/h i więcej nie są u naszych zachodnich sąsiadów rzadkością. Niebawem jednak może się to zmienić.

Plany dotyczące zmiany obowiązujących przepisów nie są niczym nowym. Pomysł ma tyle samo przeciwników, co zwolenników. Jedną z osób, które popierają wprowadzenie ograniczeń na autostradach, jest 4-krotny Mistrz Świata Formuły 1 Sebastian Vettel.

Niemiecki kierowca podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat w jednym z niedawnych wywiadów udzielonych magazynowi "Auto Motor und Sport". Przyznał, że nie jest rozczarowany wynikiem niedawnych wyborów parlamentarnych i wyraził nadzieję, że nowy rząd przejdzie od słów do czynów.

Vettel stwierdził, że środowisko i bezpieczeństwo powinny być na pierwszym miejscu. "Nie chodzi o osobiste uczucia. Trzeba spojrzeć na całość. Ograniczenie prędkości pozwoliłoby zaoszczędzić prawie dwa miliony ton emisji CO2 i uczyniłoby drogi bezpieczniejszymi. Jeśli dzięki temu uratujemy życie choć jednej osobie, to warto" - powiedział.

Przeciwnicy pomysłu wprowadzenia ograniczeń prędkości na wszystkich odcinkach niemieckich autostrad traktują go jako zamach na wolność. Vettel postrzega to jednak inaczej. "Jeśli chcesz wciskać gaz do dechy, rób to w bezpiecznym miejscu, na torze wyścigowym, gdzie sprawdzisz swoje limity bez narażania innych na niebezpieczeństwo" - skomentował.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)