Sebastian Vettel chce ograniczeń prędkości na niemieckich autostradach. Tłumaczy dlaczego

Sebastian Vettel chce ograniczeń prędkości na niemieckich autostradach. Tłumaczy dlaczego18.10.2021 09:06
Sebastian Vettel chce zaostrzenia przepisów na niemieckich autostradach
Sebastian Vettel chce zaostrzenia przepisów na niemieckich autostradach
Źródło zdjęć: © fot. Gettyimages

Czterokrotny Mistrz Świata Formuły 1 jest zwolennikiem wprowadzenia ograniczeń prędkości na niemieckich autostradach. Przyznał, że liczy w tej kwestii na nowe władze, które nie wykluczają zapowiadanej od dawna, drastycznej zmiany przepisów.

Niemieckie autostrady przez lata urosły do miana motoryzacyjnej legendy. Wszystko z powodu odcinków bez ograniczeń prędkości. Auta pędzące 200 km/h i więcej nie są u naszych zachodnich sąsiadów rzadkością. Niebawem jednak może się to zmienić.

Plany dotyczące zmiany obowiązujących przepisów nie są niczym nowym. Pomysł ma tyle samo przeciwników, co zwolenników. Jedną z osób, które popierają wprowadzenie ograniczeń na autostradach, jest 4-krotny Mistrz Świata Formuły 1 Sebastian Vettel.

Niemiecki kierowca podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat w jednym z niedawnych wywiadów udzielonych magazynowi "Auto Motor und Sport". Przyznał, że nie jest rozczarowany wynikiem niedawnych wyborów parlamentarnych i wyraził nadzieję, że nowy rząd przejdzie od słów do czynów.

Vettel stwierdził, że środowisko i bezpieczeństwo powinny być na pierwszym miejscu. "Nie chodzi o osobiste uczucia. Trzeba spojrzeć na całość. Ograniczenie prędkości pozwoliłoby zaoszczędzić prawie dwa miliony ton emisji CO2 i uczyniłoby drogi bezpieczniejszymi. Jeśli dzięki temu uratujemy życie choć jednej osobie, to warto" - powiedział.

Przeciwnicy pomysłu wprowadzenia ograniczeń prędkości na wszystkich odcinkach niemieckich autostrad traktują go jako zamach na wolność. Vettel postrzega to jednak inaczej. "Jeśli chcesz wciskać gaz do dechy, rób to w bezpiecznym miejscu, na torze wyścigowym, gdzie sprawdzisz swoje limity bez narażania innych na niebezpieczeństwo" - skomentował.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)