Sauber będzie fabrycznym zespołem Audi. Obie firmy łączą siły w F1

Sauber będzie fabrycznym zespołem Audi. Obie firmy łączą siły w F1

Zapowiedź bolidu F1 Audi
Zapowiedź bolidu F1 Audi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Audi
Aleksander Ruciński
26.10.2022 11:56, aktualizacja: 26.10.2022 17:07

Szwajcarski zespół wyścigowy Sauber w przyszłym roku kończy współpracę z Alfą Romeo. Na horyzoncie pojawia się jednak kolejny poważny producent. To Audi, które od 2026 roku chce być obecne w F1.

O planach Audi związanych z wejściem do świata Formuły 1 wiadomo nie od dziś. Szef grupy Volkswagena, Herbert Diess ogłosił je już wiosną 2022 roku. Teraz poznaliśmy emocjonujące szczegóły. Jak się okazuje, Niemcy zamierzają skorzystać z doświadczenia zespołu Sauber. To dobra wiadomość nie tylko dla Audi, ale i Saubera.

Szwajcarski team, od lat wspierany przez Alfę Romeo, rozstanie się z Włochami w przyszłym roku. Trudno powiedzieć, kto wesprze go w kolejnych latach. Wiadomo jednak, że od 2026 roku bolidy Saubera będą reprezentować markę Audi. Producent z Ingolstadt dostarczy także silniki spełniające nowe, rygorystyczne regulacje związane ze stosowaniem paliw syntetycznych.

Wcześniej Audi wykupi jednak część udziałów Saubera. Niestety, na chwilę obecną nie znamy dokładniejszych szczegółów dotyczącej transakcji. Trudno się temu dziwić, gdyż do 2026 roku pozostało jeszcze sporo czasu.

Warto wspomnieć, że Audi nie jest jedyną marką koncernu Volkswagena, która zamierza podbić świat Formuły 1. Podobne plany ma Porsche, choć wciąż nie wiemy, jaką opcję wybiorą w Zuffenhausen.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)