Samochód Roku Wirtualnej Polski 2020: Toyota Supra

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2020: Toyota Supra11.09.2020 16:22

W żadnej kategorii tegorocznego plebiscytu Samochód Roku Wirtualnej Polski zdania nie były tak podzielone, jak przy nagrodzie głównej. Dyskusje trwały do późnych godzin nocnych, jednak w końcu udało nam się osiągnąć wspólny punkt widzenia. I tak - w świetle, na samym środku stoi Toyota Supra.

W tym roku po raz pierwszy o zwycięzcach poszczególnych kategorii oraz nagrody głównej decydowały wspólnie redakcje Autokult.pl i AutoCentrum.pl. Wszystkie startujące samochody przeanalizowaliśmy w każdy możliwy sposób pod kątem "tego najlepszego". Długa wymiana argumentów przyniosła w końcu rezultat.

Toyota Supra - Samochód Roku Wirtualnej Polski 2020

Toyota Supra zasłużyła na miano Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2020 z kilku powodów. Przede wszystkim, była jedną z najbardziej oczekiwanych premier motoryzacyjnych roku, co miało oczywiście związek z odrodzeniem historycznej nazwy modelu. Gdy samochód trafił w nasze ręce, w żadnym stopniu nie zawiódł naszych oczekiwań. Supra pokazała, jak przy odpowiedniej i akuratnej współpracy można wskrzesić dawną legendę we współczesnym wydaniu.

Toyocie udało się także stworzyć samochód, który w czasach komputeryzacji, coraz ostrzejszych norm emisji spalin i elektryfikacji jest nie tylko najprostszym synonimem endorfin w motoryzacyjnym słowniku, ale także w godny sposób kontynuuje historie swoich poprzedników, będąc obiektem westchnień każdej grupy wiekowej. Bez echa nie przeszła także hipnotyzująca stylistyka japońskiego coupe, które nie tylko skradło nasze serca, ale także skutecznie przyciągało niezliczone pary oczu na ulicy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)