S19 zyska kolejny fragment na Podlasiu. Coraz bliżej podpisania umowy

S19 zyska kolejny fragment na Podlasiu. Coraz bliżej podpisania umowy

S19 zyska kolejny fragment (zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem)
S19 zyska kolejny fragment (zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem)
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
24.09.2021 10:11, aktualizacja: 14.03.2023 15:02

Budowa trasy S19 to jeden z najważniejszych projektów drogowych w Polsce. Jak donosi GDDKiA, w planach jest już realizacja kolejnego, podlaskiego odcinka trasy. Wybrano już wykonawcę, a w ostatnim kwartale 2021 roku ma zostać podpisana umowa.

Jak informuje GDDKiA, w przetargu na projekt i budowę odcinka S19 Malewice-Chlebczyn wpłynęło 8 ofert, z czego jako najkorzystniejszą wybrano ofertę tureckiej firmy Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret, opiewająca na kwotę 665,21 mln zł. Od decyzji odwołała się firma Intercor, która była druga w przetargu, lecz 3 miesiące później KIO odrzuciło odwołanie, potwierdzając prawidłowość wyboru firmy Kolin.

Wybrany wykonawca ma na realizację planowanej inwestycji 36 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych. Planowany odcinek o długości 25 kilometrów zwieńczy południową część podlaskiego fragmentu S19.

Planowany przebieg trasy
Planowany przebieg trasy© fot. GDDKiA

To ważna inwestycja, która pozwoli ominąć Siemiatycze, wyprowadzając ruch tranzytowy z miasta. W ramach projektu zaplanowano też dwa węzły drogowe — Siemiatycze Północ oraz Siemiatycze Południe. Jak wszystkie pozostałe fragmenty S19, opisywany również będzie drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu i pasami awaryjnymi w każdym kierunku.

Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na przedstawienie przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót, co jest ostatnim wymaganym krokiem przed podpisaniem umowy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)