GDDKiA ogłasza przetarg na kolejny odcinek S19. To ważna inwestycja dla Podlasia

GDDKiA ogłasza przetarg na kolejny odcinek S19. To ważna inwestycja dla Podlasia

Trasa S19 to najważniejsza inwestycja drogowa na Wschodzie Polski.
Trasa S19 to najważniejsza inwestycja drogowa na Wschodzie Polski.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
22.09.2020 08:08, aktualizacja: 22.03.2023 10:11

25 kilometów drogi ekspresowej pomiędzy Malewicami a Chlebczynem to temat najnowszego przetargu ogłoszonego przez GDDKiA. Trasa przekraczająca rzekę Bug będzie najdalej wysuniętym na południe fragmentem S19.

GDDKiA informuje o kolejnym przetargu dotyczącym budowy drogi ekspresowej S19, będącej elementem korytarza transportowego Via Carpatia. Obecnie postępowania przetargowe dotyczą łącznie 9 odcinków o łącznej długości 134 km. Najnowszy z nich pomiędzy Malewicami, a Chlebczynem będzie liczył 25 km.

"Dotrzymujemy słowa danego wschodniej części Polski i całemu regionowi Europy, przez który prowadzi trasa Via Carpatia, a tym samym kontynuujemy inicjatywę zapoczątkowaną przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To już kolejny fragment drogi S19 w Polsce, a dziewiąty w województwie podlaskim, który przechodzi do etapu wyboru wykonawcy na projekt i budowę. Mam nadzieję, że w kolejnych miesiącach będziemy mogli rozmawiać o złożonych ofertach, a następnie podpisać i zrealizować w terminie umowę" - mówi cytowany przez GDDKiA wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W październiku ogłoszony zostanie jeszcze jeden, ostatni w tym roku przetarg na budowę S19. Będzie on dotyczył 15-kilomentrowego odcinka Boćki-Malewice. Do końca 2020 roku podpisane zostaną też pierwsze umowy z wykonawcami odcinków S19 w pobliżu Białegostoku o łącznej długości 47,5 km.

Zgodnie z harmonogramem prace na opisywanych trasach nie ruszą jednak wcześniej niż w 2023 roku. Najpierw bowiem należy dopełnić niezbędnych formalności i uzyskać odpowiednie zgody.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)