Mercedes wbił się pod naczepę. Kierowca zginął na miejscu

Mercedes wbił się pod naczepę. Kierowca zginął na miejscu

Śmiertelny wypadek na DW941 w Ustroniu
Śmiertelny wypadek na DW941 w Ustroniu
Źródło zdjęć: © bielskiedrogi.pl
15.03.2024 14:12

W piątek, około godziny 11.00 na DW941 w Ustroniu doszło tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jedna osoba zginęła na miejscu. Do zdarzenia skierowano wszystkie służby ratunkowe. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami, które potrwają do godzin popołudniowych.

Okoliczności zdarzenia nie są do końca jasne. Wyjaśnieniem szczegółów zajmują się śledczy z cieszyńskiej komendy, którzy pracują pod nadzorem prokuratora. Wiadomo, że w wypadku brały udział cztery samochody: dwa ciężarowe i dwa osobowe. Pojazdy najechały na siebie w krótkim odstępie czasu.

Z relacji świadka wynika, że najpierw było słychać jedno uderzenie (toyota w tył samochodu ciężarowego), a następnie pisk opon drugiego samochodu ciężarowego, który z relacji świadka prawdopodobnie zdążył się zatrzymać przed rozbitą toyotą. Po kilku sekundach od ustania pisku opon było słychać kolejne, jeszcze głośniejsze uderzenie. To mercedes uderzył w tył ciężarówki. To drugie uderzenie było tak potężne, że jeden z największych SUV-ów na rynku zupełnie stracił przód. Kierowca przygnieciony przez karoserię zginął na miejscu. Przypadkowi kierowcy próbowali mu pomóc ale było to niemożliwe.

Do szpitala przewieziono przytomną kobietę, która kierowała toyotą. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałym uczestnikom wypadku nie stało się nic poważnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wszystkie pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostaną zabezpieczone do dalszych czynności. Kiedy będzie odblokowana droga? Tego dokładnie nie wiadomo. Wstępnie można szacować, że utrudnienia potrwają do godziny 16.00-17.00.

Bielskie Drogi

Źródło artykułu:Bielskie Drogi
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)