Rolnicy zablokują autostradę i przejście. Policja wskazała objazdy

Rolnicy zablokują autostradę i przejście. Policja wskazała objazdy

Barwinek, 14.03.2024. Blokada rolników - zdjęcie ilustracyjne
Barwinek, 14.03.2024. Blokada rolników - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/Darek Delmanowicz
15.03.2024 11:54, aktualizacja: 15.03.2024 12:36

Od niedzieli do środy trwać ma rolnicza blokada autostrady A2 w okolicach Słubic. Kierowcy, którzy będą chcieli przejechać przez granicę z Niemcami, muszą skorzystać z wyznaczonych przez policję objazdów. To tylko jedna z odsłon najbliższych protestów rolników.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, blokada A2 koło Słubic i przejścia granicznego w Świecku ma się rozpocząć w niedzielę 17 marca od godz. 13.00 i zakończyć w środę 20 marca o godz. 20.00. W tym czasie ruch na autostradzie A2 koło Słubic zostanie zablokowany w obu kierunkach. Obustronnie zablokowane zostanie również przejście graniczne z Niemcami w Świecku.

Policja będzie zabezpieczała protest przez cały czas jego trwania. Mundurowi apelują do kierowców o stosowanie się do nowych znaków i poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem. Wyznaczono również objazdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Samochody ciężarowe zostaną kierowane na trasę S3 w kierunku Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego aż do przejścia granicznego w Gubinku. Na węźle Rzepin ciężarówki pojadą w kierunku Rzepina i Ośna lubuskiego.

Na węźle Świecko w miejscu zamknięcia autostrady policjanci skierują wszystkie pojazdy na drogi krajowe nr 31 i nr 29 w kierunku Słubic.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)