Rząd przedłużył obostrzenia. O tym musisz pamiętać, będąc kierowcą

Rząd przedłużył obostrzenia. O tym musisz pamiętać, będąc kierowcą

Lusterko nie jest dobrym miejscem na maseczkę - może zasłonić pieszego.
Lusterko nie jest dobrym miejscem na maseczkę - może zasłonić pieszego.
Źródło zdjęć: © fot. Filip Buliński
Mateusz Lubczański
07.04.2021 10:04, aktualizacja: 16.03.2023 14:02

Nie do 9, a do 18 kwietnia 2021 roku zostaną utrzymane obecne obostrzenia. W walce z koronawirusem rząd przyjął ostrożną strategię. Nie wprowadzono nowych ograniczeń, ale i tak życie kierowców nie będzie łatwe.

Bez ograniczeń mobilności, bez godziny policyjnej, bez zwiększania utrudnień – taką strategię ogłosił minister zdrowia, Adam Niedzielski. Jedyną zmianą jest przedłużenie obowiązujących restrykcji o nieco ponad tydzień. Niektórzy kierowcy już przyzwyczaili się do nowej rzeczywistości, ale są i tacy, którzy zapominają o podstawowych zasadach.

Należy pamiętać, że choć nie musimy posiadać maseczki, jadąc autem, przyda się ona podczas kontroli policyjnej czy tankowania. Na stacjach benzynowych nie tylko zasłaniamy nos i usta, ale i dezynfekujemy dłonie i używamy rękawiczek przy pistoletach.

Nie zapominajmy też, że stacje benzynowe (jak i inne restauracje) nie mogą udostępnić nam miejsca do zjedzenia posiłku. Niestety, przekąskę w trasie można zjeść tylko w samochodzie.

Nie zmieniła się sytuacja noclegowa - wszelkie hotele i podobne punkty są zamknięte. Jeśli planujemy dłuższą podróż, należy to wziąć pod uwagę.

  • Wciąż mamy złą sytuację w szpitalach – stwierdził minister zdrowia. - Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietnia. Wtedy zdecydujemy co dalej – oświadczył Niedzielski.
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)