Ruszył remont na autostradzie A2. Na tym odcinku musisz liczyć się z utrudnieniami

Ruszył remont na autostradzie A2. Na tym odcinku musisz liczyć się z utrudnieniami

Utrudnienia będą występować między węzłami Stryków i Emilia
Utrudnienia będą występować między węzłami Stryków i Emilia
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/GDDKiA
Filip Buliński
07.09.2021 11:32, aktualizacja: 14.03.2023 15:15

We wtorek, 7 września, ruszył pierwszy etap prac związany z planowanym remontem nawierzchni autostrady A2 między węzłami Emilia i Stryków. Łącznie do wymiany ma być nawierzchnia na długości 20 km.

Wymiana nawierzchni na 20-kilometrowym odcinku autostrady A2 została przez GDDKiA podzielona na 4 etapy. Na pierwszy ogień idzie odcinek między węzłami Emilia i Zgierz w kierunku Poznania. Gdy te zostaną zakończone, prace zostaną przeniesione na odcinek w kierunku Warszawy.

Zakończenie pierwszych dwóch etapów planowane jest wraz z końcem listopada. Wznowienie prac od węzła Zgierz do węzła Stryków nastąpi 1 marca. Na odcinku w kierunku Warszawy planowana jest wymiana zarówno warstwy ścieralnej, jak i wiążącej oraz zastosowanie siatki wzmacniającej, natomiast na nitce w kierunku Poznania wymieniona zostanie tylko warstwa ścieralna.

W związku z pracami kierowcy muszą więc liczyć się z utrudnieniami. Na czas remontu ruch będzie odbywał się po jednej z jezdni autostrady w układzie 1+1, a ograniczenie prędkości będzie wynosiło 80 km/h. Kierowcy muszą także pamiętać, że zależnie od miejsca prowadzonych prac będą występowały utrudnienia z dostępnością zjazdów na poszczególnych węzłach.

Planowany koniec remontu przewidziany jest na I połowę sierpnia. Koszt całej inwestycji wynosi 50,7 mln zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)