Dobra wiadomość dla kierowców. Jest zgoda na poszerzenie autostrady A2

Dobra wiadomość dla kierowców. Jest zgoda na poszerzenie autostrady A223.06.2021 07:38
Poszerzonym odcinkiem pojedziemy dopiero za 4,5 roku
Poszerzonym odcinkiem pojedziemy dopiero za 4,5 roku
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/GDDKiA

Na tę zmianę kierowcy czekają od lat. Choć o poszerzeniu autostrady A2 między Łodzią a Warszawą mówi się już od jakiegoś czasu, teraz Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi wydał decyzję środowiskową, która umożliwia kontynuację prac. Te mają ruszyć w listopadzie 2023.

Odcinek autostrady A2 między Łodzią i Warszawą jest znany z dużego natężenia ruchu. Kierowcy od lat zwracają uwagę na regularne utrudnienia w ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała jednak wiadomość, która powinna ucieszyć podróżujących. Prace nad zapowiadanym poszerzeniem o trzeci pas w każdą stronę weszły na kolejny etap zaawansowania.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi wydał pozytywną decyzję środowiskową, która daje zielone światło do kontynuacji prac na odcinku od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim. To odcinek liczący nieco ponad 46 km. Dla drugiego odcinka od granicy województwa do węzła Konotopa decyzja środowiskowa zostanie wydana już niebawem.

Autostrada zostanie poszerzona o trzeci, wewnętrzny pas ruchu na łącznym odcinku o długości 89 km. Do tej pory dwa pasy w obu kierunkach miały po 3,75 m szerokości – po zmianach będą miały po 3,5 m, kosztem zmniejszenia szerokości pasa rozdziału.

Ponieważ już podczas budowy pierwotnego odcinka A2 zakładano jego ewentualną rozbudowę o dodatkowy pas ruchu, obiekty nad autostradą nie będą wymagały rozbiórki. Konieczne będzie za to przebudowanie systemu melioracyjnego, siatka odgradzająca zostanie wymieniona na wyższą, a w wielu miejscach postawione zostaną nowe ekrany akustyczne.

Przetarg na budowę dodatkowego pasa przewidziany został jeszcze na III kwartał tego roku, a podpisanie umowy ma nastąpić wiosną 2022 r. Kiedy więc pojedziemy dodatkowym pasem? To dosyć odległe terminy. Prace mają ruszyć w listopadzie 2023 r., a oddanie do użytku ma nastąpić dopiero na przełomie 2025 i 2026 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)