Rosyjska montownia Hyundaia zawiesza działalność. Nie było innego wyjścia

Rosyjska montownia Hyundaia zawiesza działalność. Nie było innego wyjścia

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Hyundai
Aleksander Ruciński
01.03.2022 09:28, aktualizacja: 14.03.2023 13:08

Skutki konfliktu rosyjsko-ukraińskiego dotykają kolejnych producentów. Po Volkswagenie i Renault przyszedł czas także na Hyundaia. Koreańczycy postanowili zawiesić działalność montowni w Petersburgu w dniach 1-5 marca.

O problemach Hyundaia w Rosji informuje agencja Reuters. Petersburska montownia, którą Hyundai niedawno odkupił od General Motors, ma problemy z dostawami, co przełożyło się na zakłócenia w produkcji.

Przedstawiciele zakładów nie wyjaśnili, jakich komponentów konkretnie brakuje ani skąd one pochodzą. Sądząc jednak po krótkiej dacie przestoju, problemy są tylko przejściowe. Sankcje nałożone na Rosję oraz utrudnienia na granicach coraz mocniej dają się we znaki firmom prowadzącym działalność na Wschodzie.

W poniedziałek 28 lutego 2022 roku stały również fabryki AvtoVAZ powiązane kapitałowo z Renault - oficjalnie zabrakło półprzewodników. Pośrednio ucierpiały również dwa niemieckie zakłady Volkswagena uzależnione od poddostawców z Ukrainy - w wyniku konfliktu komponenty nie dotarły na czas.

To pierwsze, choć pewnie nie ostatnie przykłady konsekwencji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego dla przemysłu motoryzacyjnego. Warto jednak wspomnieć, że nieplanowanym przestojom towarzyszą również świadome i celowe decyzje. Przykładem może być GM, Volvo, Volkswagen i Daimler, którzy oficjalnie wstrzymali dostawy nowych aut do Rosji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)