Renault zainteresowane przejęciem stajni Lotusa?

Renault zainteresowane przejęciem stajni Lotusa?09.04.2015 11:47
Renault zainteresowane przejęciem stajni Lotusa?
Źródło zdjęć: © fot. Lotus F1 Team

Gdy Renault dowiedziało się o niemożliwości wykupienia zespołu Toro Rosso od Red Bulla podobno wróciło do rozmów z Lotusem, czyli byłym zespołem fabrycznym francuskiego producenta.

Helmut Marko dał do zrozumienia włodarzom Renault, że wykupienie stajni Toro Roso nie wchodzi w grę, ale istnieje możliwość nawiązania ścisłej współpracy i posadzeniem w bolidach kierowców nominowanych przez francuskiego producenta. Renault jest jednak zainteresowane prowadzeniem własnej stajni wyścigowej i rzekomo wróciło do rozmów z Lotusem. Zespół z Enstone był przez lata fabryczną stajnią Renault, ale zerwał definitywnie współpracę z Francuzami po tym, jak w zeszłym roku podpisał kontrakt na dostawę silników z Mercedesem. Lotus wszystkiemu zaprzecza i zapewnia, że zamierza współpracować z Mercedesem najkrócej do 2020 roku.

Budżet Renault wynosi według spekulacji ok. 30 mln euro, a w grę wchodzi przejęcie jednej z kilku stajni. Obok Lotusa, Renault jest zainteresowane również Sauberem i Force India. Być może to zespół z Indii będzie najbardziej dostępny finansowo. Za 30 mln euro Red Bull nie zgodzi się nawet na pomalowanie bolidów Toro Rosso na żółto.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)