Renault nie opracuje nowych diesli. Obecna generacja będzie ostatnią

Renault nie opracuje nowych diesli. Obecna generacja będzie ostatnią26.04.2021 13:43
Siniki Diesla powoli odchodzą w niepamięć.
Siniki Diesla powoli odchodzą w niepamięć.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Renault dołącza do grona marek, które oficjalnie pożegnają się z dieslem. Szef koncernu, Luca de Meo, potwierdził, że firma nie zamierza opracowywać nowych jednostek wysokoprężnych. Zamiast tego skupi się na rozwoju elektryfikacji.

Jeszcze dekadę temu silniki Diesla stanowiły znaczącą siłę na europejskim rynku motoryzacyjnym. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Trzonem oferty większości europejskich producentów są jednostki benzynowe oraz oparte na nich wszelkiej maści hybrydy. Nie bez znaczenia jest też stale rosnący udział napędów elektrycznych.

Koniec diesli, szczególnie w niższych segmentach rynku jest bliski. Zresztą wystarczy przyjrzeć się segmentowi B, by stwierdzić, że obszerna niegdyś oferta mieszczuchów z dieslem pod maską skurczyła się do zaledwie kilku propozycji - głównie francuskich. Wiele wskazuje jednak, że diesle będą coraz rzadsze także nad Sekwaną - szef Renault właśnie to potwierdził.

Jak donosi Reuters, Luca de Meo podczas spotkania dla akcjonariuszy przyznał, że obecna generacja silników Diesla stosowanych w osobowych pojazdach marki jest zarazem ostatnią. Firma będzie korzystać z silników tak długo, jak to możliwe, ale nie zamierza dalej rozwijać tej technologii.

Jak nietrudno się domyślić, Francuzi skupią się głównie na elektryfikacji stanowiącej odpowiedź na coraz ostrzejsze normy emisji spalin, stopniową zmianę preferencji klientów i współczesne, rynkowe trendy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)