Kolejny model Renault znika z brytyjskiego rynku. Tym razem Grand Scenic

Kolejny model Renault znika z brytyjskiego rynku. Tym razem Grand Scenic09.07.2020 10:25
Grand Scenic to jedna z najładniejszych propozycji w swojej klasie. Niestety nie cieszy się zainteresowaniem klientów.
Grand Scenic to jedna z najładniejszych propozycji w swojej klasie. Niestety nie cieszy się zainteresowaniem klientów.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Najpierw Koleos, teraz Grand Scenic. Renault postanowiło wycofać kolejny model z brytyjskiego rynku. Powód? Ten sam, co w przypadku SUV-a, czyli niezadowalające wyniki sprzedaży.

Renault, jak zresztą większość koncernów motoryzacyjnych, mocno ucierpiało w wyniku pandemii koronawirusa. Teraz producent szuka wszelkich sposobów, by ograniczyć koszty swojej działalności. Jednym z nich jest usunięcie z oferty najmniej rentowych modeli.

Jak na razie restrukturyzację najbardziej odczują brytyjscy klienci Renault. Z tamtejszego rynku niedawno wycofano dużego SUV-a Koleos. Teraz dołączy do niego rodzinny minivan Grand Scenic. Warto zauważyć, że zwykłej 5-osobowej wersji Scenica też nie kupimy na Wyspach - została bowiem wycofana w ubiegłym roku.

Choć auto póki co pozostanie w ofercie na pozostałych rynkach, jego przyszłość jest bardzo niepewna. Spadki sprzedaży dotknęły cały segment minivanów, które stopniowo ustępują miejsca popularnym crossoverom. W 2019 roku Renault sprzedało 76 tys. sceniców i grand sceniców w całej Europie - o ponad połowę mniej niż na początku drugiej dekady XXI wieku.

Wszystko wskazuje na to, że nie tylko brytyjska, ale i ogólnie europejska oferta Renault w najbliższych latach będzie opierać się na głównie mniejszych modelach. By do tego doszło, wystarczy jeszcze pożegnać Talismana, który nigdy nie cieszył się przesadną popularnością. Niedawno przeszedł face lifting, który może poprawić sytuację, ale na cuda raczej nie ma co liczyć.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)