Renault będzie sprzedawać używane części do ciężarówek – nawet 60 proc. oszczędności

Renault będzie sprzedawać używane części do ciężarówek – nawet 60 proc. oszczędności

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Renault
Aleksander Ruciński
01.09.2022 06:59, aktualizacja: 13.03.2023 15:55

Ponowne wykorzystanie tych samych zasobów to najwyższy przejaw ekologii. Renault również kieruje się tą dewizą, dając drugie życie nie tylko swoim pojazdom, ale i częściom zamiennym. Skorzystają klienci, którzy sporo zaoszczędzą.

Renault to marka, która może pochwalić się autorskim projektem Re-Factory, w ramach którego odświeża auta używane, dając im drugie życie. Dotyczy to nie tylko samochodów osobowych, ale i ciężarówek. W "Fabryce Ciężarówek Używanych" przebudowuje się np. starsze konstrukcje, dostosowując je do rosnących wymagań rynku.

Teraz inicjatywa Francuzów wkracza w nowy wymiar i będzie dotyczyć również używanych części zamiennych. Jak donosi portal 40ton.net, Renault ma w planach "Fabrykę części używanych", która zostanie ulokowana pod Lyonem.

Będą tam trafiać starsze ciężarówki z dealerskich placów, które z różnych względów nie miałyby większych szans na dalszą eksploatację. Samochody będą rozbierane na części, a dobrze rokujące podzespoły zasilą rynek wtórny.

Części z demontażu będą poddawane szczegółowym badaniom potwierdzającym ich jakość i dalszą przydatność. Następnie, po otrzymaniu certyfikatu "Used Parts by Renault Trucks", trafią do sprzedaży internetowej oraz ASO. Renault obiecuje ceny niższe nawet o 50-60 proc. od standardowych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)