Renault będzie sprzedawać używane części do ciężarówek – nawet 60 proc. oszczędności

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Renault
Aleksander Ruciński

01.09.2022 06:59, aktual.: 13.03.2023 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponowne wykorzystanie tych samych zasobów to najwyższy przejaw ekologii. Renault również kieruje się tą dewizą, dając drugie życie nie tylko swoim pojazdom, ale i częściom zamiennym. Skorzystają klienci, którzy sporo zaoszczędzą.

Renault to marka, która może pochwalić się autorskim projektem Re-Factory, w ramach którego odświeża auta używane, dając im drugie życie. Dotyczy to nie tylko samochodów osobowych, ale i ciężarówek. W "Fabryce Ciężarówek Używanych" przebudowuje się np. starsze konstrukcje, dostosowując je do rosnących wymagań rynku.

Teraz inicjatywa Francuzów wkracza w nowy wymiar i będzie dotyczyć również używanych części zamiennych. Jak donosi portal 40ton.net, Renault ma w planach "Fabrykę części używanych", która zostanie ulokowana pod Lyonem.

Będą tam trafiać starsze ciężarówki z dealerskich placów, które z różnych względów nie miałyby większych szans na dalszą eksploatację. Samochody będą rozbierane na części, a dobrze rokujące podzespoły zasilą rynek wtórny.

Części z demontażu będą poddawane szczegółowym badaniom potwierdzającym ich jakość i dalszą przydatność. Następnie, po otrzymaniu certyfikatu "Used Parts by Renault Trucks", trafią do sprzedaży internetowej oraz ASO. Renault obiecuje ceny niższe nawet o 50-60 proc. od standardowych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)