Renault ALASKAN Concept – zapowiedź pełnowymiarowego pick-upa

Renault ALASKAN Concept – zapowiedź pełnowymiarowego pick-upa03.09.2015 14:54
Renault ALASKAN Concept – zapowiedź pełnowymiarowego pick-upa

Nie tak dawno koncern Renault zaprezentował małego, rekreacyjnego pick-upa o nazwie Oroch, opartego na popularnej również u nas Dacii Duster. Teraz przyszedł czas na większego, jednotonowego brata, którego koncepcję możemy oglądać już dziś.

Renault ALASKAN to najnowszy koncept, który zostanie zaprezentowany podczas salonu samochodowego we Frankfurcie i jest zapowiedzią pierwszego, jednotonowego pick-upa marki Renault. Samochód ma być odpowiedzią na potrzeby niektórych rynków, na których Renault jest liderem w segmencie samochodów użytkowych i aby tę pozycję utrzymać, musi wprowadzić do oferty również pełnowymiarowego pick-upa. Model ten ma być oparty na konstrukcji niedawno zaprezentowanej przez Nissana nowej Navary.

428098009428160428

Samochód ten będzie produktem globalnym, ale wprowadzenie go do oferty europejskiej może stanąć pod znakiem zapytania, ponieważ bardziej rozpoznawalnym samochodem w tym segmencie jest jednak Nissan Navara. Prezentowany tu koncept został osadzony na 21-calowych felgach aluminiowych, ma pełne oświetlenie diodowe i 4-cylindrowy silnik z podwójnym doładowaniem z użytkowego Renault Master. Kabiny wersji produkcyjnej mają być tak jak w ofertach innych producentów pojedyncze, tzw. 1,5 oraz podwójne.

Ciekawi jesteśmy jak podobny, a raczej niepodobny będzie pick-up Mercedesa, który już jakiś czas temu był zapowiadany przez niemieckiego giganta. Samochód ma być pierwszym na europejskim rynku pick-upem klasy premium, skonstruowanym co prawda wspólnie z Renault i Nissanem, ale mającym zupełnie inną sylwetkę i wnętrze. Współpraca tych trzech firm nie jest oczywiście żadną nowością. Mercedes od lat współpracuje z Renault w segmencie samochodów użytkowych.

Nam prezentowany tu samochód się podoba, a jest duże prawdopodobieństwo, że niewiele różni się od wersji, która w przyszłym roku pojawi się w salonach sprzedaży. A co Wy sądzicie o Alaskanie? Czy Renault ma jakieś szanse na zdominowanym przez japońskie marki rynku pick-upów?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)