Remont autostrady A2 wkracza w kolejny etap. Będą utrudnienia

Remont autostrady A2 wkracza w kolejny etap. Będą utrudnienia

Autostrada A2
Autostrada A2
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
28.08.2022 10:42, aktualizacja: 13.03.2023 15:58

Kierowcy podróżujący łódzkim odcinkiem autostrady A2 mogą już korzystać z nowego węzła - wynika z informacji GDDKiA. Niestety, to wciąż nie koniec remontu - ruszają prace na kolejnym, 6-kilometrowym fragmencie.

Remont A2 w woj. łódzkim trwa w najlepsze. Drogowcy prowadzą prace na północnej części w kierunku Poznania. W niedzielę rano (28.08) otwarto węzeł Zgierz, na którym możliwy stał się wyjazd od strony Łodzi w kierunku Poznania i zjazd z autostrady od strony Warszawy w stronę Łodzi - donosi Polska Agencja Prasowa.

Prace wkraczają teraz w kolejny etap. Po ukończeniu remontu na 7-kilometrowym odcinku (od 347. do 355. kilometra) przyszedł czas na kolejny, sześciokilometrowy fragment, zamknięty od poniedziałku, 29 sierpnia - wynika z informacji rzecznika GDDKiA, Macieja Zalewskiego cytowanego przez PAP.

Łódzki odcinek A2 służy kierowcom od 2006 roku. Nie dziwi więc decyzja o wymianie nawierzchni. Prace na odcinku między węzłami Emilia a Zgierz ruszyły we wrześniu 2021 roku i są realizowane etapowo. Zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się we wrześniu bieżącego roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)