Nowa organizacja ruchu na remontowanej A4. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość

Remont polega głównie na wymianie wierzchniej warstwy
Remont polega głównie na wymianie wierzchniej warstwy
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński

13.10.2021 10:27, aktual.: 14.03.2023 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szykują się spore zmiany na remontowanych odcinkach autostrady A4. GDDKiA zapowiada nową organizację ruchu, która zostanie wprowadzona w dniach 16-21 października 2021 roku.

Pierwszy etap prac, które ruszyły w połowie sierpnia 2021 roku, oficjalnie zbliża się ku końcowi. Oznacza to spore zmiany dla kierowców, które zaczną być wdrażane już w sobotę. W dniach 16-21 października otwarty dla ruchu zostanie 8-kilometrowy odcinek jezdni w kierunku Katowic (od 266 do 274 km).

Nie wpłynie to jednak zauważalnie na wzrost przepustowości w tej okolicy, gdyż równolegle zamknięty zostanie odcinek docelowo prowadzący w stronę Wrocławia. Od 20 października cały ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po dwóch nowych pasach. W tym czasie potrwa remont pozostałych.

Z uwagi na specyficzne warunki na czynnym odcinku obowiązywał będzie bezwzględny zakaz wyprzedzania. Warto wspomnieć też, że w czwartek 21 października planowane jest otwarcie łącznicy węzła Kędzierzyn-Koźle od Katowic w stronę DW426. Pozostałe łącznice nadal będą zamknięte na czas trwania drugiego etapu.

Opisywane dwa etapy są częścią 5-stopniowego planu, który obejmuje remont 17,5-kilometrowego odcinka w kierunku Wrocławia i 12,1 km w kierunku Katowic. Prace polegają głównie na wymianie warstwy wiążącej i ścieralnej nawierzchni, a sporadycznie również podbudowy. Przy okazji wymieniona zostanie także nawierzchnia na węzłach Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie.

Każdy z etapów remontu rozpoczętego w sierpniu 2021 roku ma potrwać maksymalnie 2 miesiące, wyłączając okres zimowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)