Nowa organizacja ruchu na remontowanej A4. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość

Nowa organizacja ruchu na remontowanej A4. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość

Remont polega głównie na wymianie wierzchniej warstwy
Remont polega głównie na wymianie wierzchniej warstwy
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
13.10.2021 10:27, aktualizacja: 14.03.2023 14:46

Szykują się spore zmiany na remontowanych odcinkach autostrady A4. GDDKiA zapowiada nową organizację ruchu, która zostanie wprowadzona w dniach 16-21 października 2021 roku.

Pierwszy etap prac, które ruszyły w połowie sierpnia 2021 roku, oficjalnie zbliża się ku końcowi. Oznacza to spore zmiany dla kierowców, które zaczną być wdrażane już w sobotę. W dniach 16-21 października otwarty dla ruchu zostanie 8-kilometrowy odcinek jezdni w kierunku Katowic (od 266 do 274 km).

Nie wpłynie to jednak zauważalnie na wzrost przepustowości w tej okolicy, gdyż równolegle zamknięty zostanie odcinek docelowo prowadzący w stronę Wrocławia. Od 20 października cały ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po dwóch nowych pasach. W tym czasie potrwa remont pozostałych.

Z uwagi na specyficzne warunki na czynnym odcinku obowiązywał będzie bezwzględny zakaz wyprzedzania. Warto wspomnieć też, że w czwartek 21 października planowane jest otwarcie łącznicy węzła Kędzierzyn-Koźle od Katowic w stronę DW426. Pozostałe łącznice nadal będą zamknięte na czas trwania drugiego etapu.

Opisywane dwa etapy są częścią 5-stopniowego planu, który obejmuje remont 17,5-kilometrowego odcinka w kierunku Wrocławia i 12,1 km w kierunku Katowic. Prace polegają głównie na wymianie warstwy wiążącej i ścieralnej nawierzchni, a sporadycznie również podbudowy. Przy okazji wymieniona zostanie także nawierzchnia na węzłach Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie.

Każdy z etapów remontu rozpoczętego w sierpniu 2021 roku ma potrwać maksymalnie 2 miesiące, wyłączając okres zimowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)