Rekordowa cena za Fiata Multiplę. Właściciel żądał więcej, ale sprzedał auto za 600 tysięcy złotych

Rekordowa cena za Fiata Multiplę. Właściciel żądał więcej, ale sprzedał auto za 600 tysięcy złotych01.11.2017 15:02
Rekordowa cena za Fiata Multiplę. Właściciel żądał więcej, ale sprzedał auto za 600 tysięcy złotych
Jakub Tujaka

Aukcja Auto e Moto D'epoca w Padwie okazała się być bardzo udana dla właściciela samochodu, który wzbudza jednoznacznie negatywne odczucia. Okazało się jednak, że na imprezie znaleźli się ludzie, którzy wydali równowartość sportowego Porsche na Fiata Multiplę.

Spieszymy wyjaśnić, że nie chodzi o model, który uchodzi za najbrzydsze auto na świecie. Otóż kilka dekad przed współczesną Multiplą włosi zaprojektowali i zbudowali auto, które miało być maksymalnie praktyczne. Kilka dni temu okazało się, że można na nim nieźle zarobić.

Samochód, o którym mowa, to Fiat Multipla Mirafiori, czyli coś w stylu vana z tyłem od sedana. Świadkowie naoczni twierdzą, że ludzie, którzy oglądali to auto na włoskiej aukcji, nie kryli zaskoczenia. Wóz był nie tylko brzydki, ale też mocno sfatygowany.

Według ekspertów, auto jest jednym z pięciu egzemplarzy zbudowanych przez firmę Reparto Carrozzerie Speciali na osobiste polecenie Gianni Agnelli w latach 1956-58. Sr Agnelli chciał mieć małą flotę pojazdów do wożenia VIP-ów po fabryce Fiata. Konstrukcja miała zdejmowany dach z plexi, dzięki czemu w ciągu kilkunastu minut powstawał bardzo zgrabny kabriolet.

Jak się okazało, holenderski kolekcjoner był gotowy zapłacić 150 tys. euro (czyli około 600 tysięcy złotych) za tego Fiata. To potwierdzenie tezy, że na rzadkie auta z ciekawą historią zawsze znajdzie się klient.

Powyższe zdjęcie pokazuje rekordową Multiplę. Autor tłumaczył, że samochód przykryty plandeką jest bezpieczniejszy do oglądania.

Źródło: Alpine Garage

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)