Radykalnie odchudzili imprezę WRX wagon, a ta prześcignęła porsche i ferrari

Radykalnie odchudzili imprezę WRX wagon, a ta prześcignęła porsche i ferrari

Impreza zrzuciła 135 kg i zostawiła w tyle uznane marki
Impreza zrzuciła 135 kg i zostawiła w tyle uznane marki
Źródło zdjęć: © Driven Media Yutube (zrzut ekranu)/Subaru
06.09.2022 13:01, aktualizacja: 13.03.2023 15:50

Prowadzący kanał Driven Media i wzięli na warsztat subaru imprezę WRX wagon i udowodnili, że135 kg robi różnicę. Przekonały się o tym porsche i ferrari.

Obsesja na punkcie wagi, nie jest wyłącznie domeną ludzi XXI w. O zrzucenie każdego zbędnego kilograma walczą też auta, które chcą wykręcić jak najlepszy czas na torze. Świadomi tego są twórcy kanału na YouTube – Driven Media, o których napisał portal Carscoops.com

Z dwóch opcji wybierz trzecią

Youtuberzy mówią o dwóch typowych sposobach na zredukowanie masy samochodu. Pierwsza, najbardziej kosztowna, to inwestycja w komponenty z włókna węglowego. Osoby, które dysponują mniejszym budżetem, mogą – zamiast tego – zdecydować się na inne, tańsze, ale i dające gorszy efekt zamienniki.

Autorzy filmu z imprezą WRX wagon, podsuwają jednak trzecie rozwiązanie, które sami zastosowali: ogołocenie wnętrza samochodu z niemal wszystkiego, co nie jest koniecznie do jazdy.

Impreza i dieta-cud?

Liczby wykręcone przez tunerów mogą robić wrażenie. Masa własna imprezy bowiem, wynosiła pierwotnie 1430 kg. Subaru, któremu testujący wymontowali wszystkie siedzenia (naturalnie, poza tym kierowcy), wyjęli dywaniki oraz zdarli podsufitkę (i niemal każdy możliwy materiał), udało się odchudzić aż o 135 kg (do 1295 kg).

Zaprzyjaźniony z kanałem kierowca wyścigowy Scott Mansell przypomina, że w Formule 1 utarło się, iż redukcja masy o każde 10 kg oszczędza ok. 0,3 s na okrążeniu. "Rozbiórka" imprezy powinna zatem zaoszczędzić aż 4 s.

Sukces mimo deszczu

Opady deszczu pokrzyżowały plany na porównanie imprezy "przed i po" – mimo tego subaru, kierowane przez Mansella, pokazało swój potencjał po metamorfozie i na mokrym torze zdołało wyprzedzić porsche 911 GT3 rs oraz ferrari 488 pista, a to już jest dokonanie warte odnotowania. Nie mówiąc już o bezcennej frajdzie z jazdy, która bije z udostępnionego filmu.

How Much FASTER is a LIGHTER Car?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)