TestyFordTest: Puma ST vs Puma 1.0 - naukowcy znowu to zrobili

Test: Puma ST vs Puma 1.0 - naukowcy znowu to zrobili

Mateusz Żuchowicz

29.10.2021 09:34, aktual.: 07.07.2023 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dział performance w Fordzie to nic innego jak grupa szalonych naukowców umieszczonych w tajnej bazie, gdzie w białych kitlach, z rozburzonymi włosami zajadając się żelkami i mrucząc pod nosem, dokonują niebezpiecznych eksperymentów. Pytanie tylko jak wiele doświadczeń przeprowadzono na zwykłej Pumie, aby otrzymać tego hot-crossovera?

Ford Puma ST vs Ford Puma 1.0 - test wideo

Wersja ST wyróżnia się oczywiście sportową stylistyką, która objawia się innym przednim zderzakiem z zupełnie innym grillem, który ma wzór plastra miodu i widoczny emblemat ST. Do tego auto zostało pozbawione wszelkich chromów, nadkola i progi pomalowane są w kolorze nadwozia, a dach na kolor czarny. Z tyłu również pojawił się inny nieco bardziej sportowy zderzak i lotka na tylnej klapie oraz znów logo ST.

Wersja ST line, to przede wszystkim sportowy wygląd. Marki coraz częściej pozwalają swoim klientom personalizować stylistykę swojego samochodu, bo jeśli ktoś chce mieć tylko fajnie wyglądający samochód, ale nie koniecznie zależy mu na silniku, to dlaczego mu tego nie umożliwić? Skutek tego jest taki, że odmiana ST line jest prawie taka sama jak ST. Różnią się tylko detalami.

Najważniejsze są jednak inne zmiany. Odmiana ST, to nie tylko większy silnik czy moc. W odróżnieniu od zwykłej odmiany dział performance wprowadził tutaj wiele technicznych ulepszeń. Jeśli bliżej się temu przyjrzeć, to tak naprawdę zupełnie inny samochód, stworzony przez dział, który ma w nosie pierwotne założenia i który chce tworzyć samochody, które mają jedno zadanie. Wzbudzać niesamowite emocje i dostarczać doskonałe wrażenia z jazdy.

Czy im się to udało i jakie dokładnie zmiany wprowadzono w odmianie ST? Zapraszam na film.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)