Kierowca leżał na niemieckiej autostradzie i prosił o pomoc. Zareagowała dopiero policja

Kierowca leżał na niemieckiej autostradzie i prosił o pomoc. Zareagowała dopiero policja

Kierowcy ignorowali leżącego na autostradzie
Kierowcy ignorowali leżącego na autostradzie
Źródło zdjęć: © licencja/GettyImages
16.08.2022 10:13, aktualizacja: 13.03.2023 16:09

Kierowcę ciężarówki, który leżał na pasie awaryjnym i prosił o pomoc, zignorowały dziesiątki osób. Pomógł dopiero przypadkowy patrol policji.

Dramatyczne zdarzenie, które miało miejsce na niemieckiej autostradzie A40 w okolicy Essen, opisała tamtejsza policja. Dziesiątki kierowców zignorowały w czwartek (11 sierpnia 2022 r.) rumuńskiego kierowcę ciężarówki, który leżał na jezdni z kartką. Był na niej apel o pomoc – informuje portal 40ton.net.

Lokalna policja zakomunikowała, że ciągnik z naczepą stał na pasie awaryjnym. Miał też szeroko otwarte drzwi od strony kierowcy.

Hamowali i ignorowali

Sam kierowca leżał przed pojazdem i trzymał kartkę z napisem "112". Przejeżdżające samochody – mimo że zmuszone do mocnego hamowania – nie zatrzymywały się, by pomóc mężczyźnie. Co więcej, nikt nawet nie zaalarmował służb ratunkowych.

Interwencja patrolu

Dopiero funkcjonariusze, którzy patrolowali ten odcinek autostrady, zwrócili uwagę na kierowcę i na to, że nienaturalnie trzyma się za klatkę piersiową.

Policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce, stwierdzili poważne zagrożenie życia. Kierowcę przewieziono do szpitala. Jego aktualny stan zdrowia nie jest znany.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)