Przerdzewiały na wylot, przegląd z 11 sierpnia. Sprawa w prokuraturze

Przerdzewiały na wylot, przegląd z 11 sierpnia. Sprawa w prokuraturze

Zaawansowana korozja najwyraźniej nie przeszkadzała diagnoście.
Zaawansowana korozja najwyraźniej nie przeszkadzała diagnoście.
Źródło zdjęć: © fot. GITD
Aleksander Ruciński
24.08.2022 06:50, aktualizacja: 13.03.2023 16:02

Stan techniczny wielu pojazdów poruszających się po polskich drogach woła o pomstę do nieba. Przykładem jest autokar zatrzymany niedawno na autostradzie A1, który wiózł turystów z południa kraju nad morze.

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego pełniący służbę na autostradzie A1 w pobliżu Torunia zatrzymał turystyczny autobus zmierzający nad morze. Rutynowa kontrola przyniosła zaskakujące wyniki. Jak się okazało, pojazd w ogóle nie powinien wyjechać na drogę.

Główne zastrzeżenia inspektorów dotyczyły kompletnie pordzewiałej podłogi, wliczając w to podłużnice i elementy kratownicy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i sztywność konstrukcji. Co zaskakujące, zaawansowana korozja nie przeszkodziła w uzyskaniu pozytywnego wyniku badania technicznego, datowanego na 11 sierpnia 2022 roku.

Jakim cudem autokar w takim stanie uzyskał świeży przegląd? Sprawdzeniem tego zajmą się już odpowiednie służby. Sprawa została przekazana do prokuratury oraz starostwa powiatowego nadzorującego stację kontroli pojazdów, która podpisała się pod ostatnim badaniem.

Zatrzymany autokar
Zatrzymany autokar© fot. GITD

Kontrola autokaru wiozącego turystów z Tych w okolice Kołobrzegu zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i zakazem dalszej jazdy. Na szczęście dla pasażerów, przewoźnik podstawił na miejsce zastępczy autokar, którym szczęśliwie dojechali na wakacje.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)