Przekroczył prędkość o 89 km/h. Policjanci słusznie sięgnęli po alkomat

Przekroczył prędkość o 89 km/h. Policjanci słusznie sięgnęli po alkomat

Kierowca zdecydowane przesadził
Kierowca zdecydowane przesadził
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
09.08.2022 07:41, aktualizacja: 13.03.2023 16:17

Jechał 159 km/h na ograniczeniu do 70 km/h. Jak się jednak okazało, nie był to koniec poważnych przewinień kierowcy. Teraz grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia.

Policjanci z trzebnickiej grupy Speed, którzy 6 sierpnia 2022 roku patrolowali drogę numer 15, zwrócili uwagę na kierowcę, który całkowicie zignorował obowiązujący limit prędkości. Na ograniczeniu do 70 km/h jechał ponad dwukrotnie szybciej. Mundurowi podjęli więc natychmiastową decyzję o zatrzymaniu.

Podczas kontroli ich uwagę zwrócił wyraźny zapach alkoholu. Postanowili więc zbadać kierowcę alkomatem. Podejrzenia okazały się słuszne - urządzenie wskazało 1,4 prom. Taki wynik w połączeniu z rażącym przekroczeniem prędkości to wybuchowa mieszanka, która mogła doprowadzić do tragedii.

Skrajna nieodpowiedzialność skończyła się mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi za prędkość. Mężczyzna stracił też prawo jazdy, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat więzienia, minimum 5 tys. zł grzywny i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)