Przejechali 666 tys. km mitsubishi mirage 1.2. Trzy cylindry dały radę

Przejechali 666 tys. km mitsubishi mirage 1.2. Trzy cylindry dały radę

Różowe mitsubishi może pochwalić się imponującym przebiegiem.
Różowe mitsubishi może pochwalić się imponującym przebiegiem.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
02.12.2020 08:13, aktualizacja: 16.03.2023 15:23

Mitsubishi Mirage, u nas znane jako Space Star, okazało się wyjątkowo dzielnym, małym autkiem. Para z USA przejechała swoim egzemplarzem 414 tys. mil. To imponujący wynik jak na miejski samochód z małym, 3-cylindrowym silnikiem pod maską.

O Mitsubishi Mirage/Space Star można powiedzieć wiele, ale raczej nie to, że powstało ono z myślą o pokonywaniu dużych przebiegów. W momencie debiutu na rynku USA w 2014 roku był to jeden z najtańszych nowych samochodów. Janice i Jerry Huot z Minessoty zapłacili 13 995 dolarów i wyjechali z salonu nowiutkim, różowym hatchbackiem. Nie spodziewali się wówczas, że auto okaże się aż tak trwałe.

Przez 6 lat przejechali nim 414 tys. mil, co odpowiada 666 tys. km. To świetny wynik, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę raczej budżetowy i typowo miejski charakter modelu. 74-konny, 3-cylindrowy silnik 1.2 okazał się wyjątkowo niezawodny.

Państwo Huot chwalą się, że jak dotąd auto wymagało wyłącznie podstawowego serwisu i wymiany elementów eksploatacyjnych. Kilkukrotnie musieli wymieniać łożyska kół, a przy przebiegu około 300 tys. km. posłuszeństwa odmówił rozrusznik. Poza tym obyło się bez problemów.

452057085795324056
© mat. prasowe

Choć Mirage nie wydaje się najlepszym wyborem do jazdy poza miastem, właściciele wykorzystywali swoje auto w codziennej pracy, nierzadko na dłuższych trasach. Mało tego - samochód przypadł im do gustu tak bardzo, że zdecydowali się na nowszą odsłonę Mirage'a.

Nie była to zaplanowana decyzja, ale przedstawiciele marki nalegali na odkup różowego egzemplarza, by wykorzystać go w celach reklamowych. W zamian zaoferowali nowiutką, czarną sztukę w bardzo atrakcyjnej cenie. Biorąc pod uwagę, że jest to praktycznie identyczne auto, eksploatacja powinna przebiegać bezproblemowo.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)