Rekordowy przebieg w USA. Właściciel dostał nowe auto

Rekordowy przebieg w USA. Właściciel dostał nowe auto

Jim dostał w prezencie nowe auto na 2 lata
Jim dostał w prezencie nowe auto na 2 lata
Źródło zdjęć: © youtube.com / FOX 2 St. Louis
Aleksander Ruciński
14.02.2022 14:33, aktualizacja: 14.03.2023 13:20

30 lat, ponad 1,6 mln km i jeden samochód - tak w skrócie można opisać historię pewnego Amerykanina. Producent stanął na wysokości zadania, solidnie nagradzając ten wyczyn.

Jim O'Shea z Missouri kupił swoje volvo 740 ponad 30 lat temu. Był tak bardzo zadowolony z auta, że ani myślał o wymianie na nowsze. Takie podejście zaowocowało imponującym przebiegiem - w listopadzie 2021 roku licznik kanciastego sedana wskazał równy milion mil. Wyczyn oczywiście nie umknął marketingowcom marki. Z korzyścią dla Jima.

Amerykanin otrzymał niedawno zaproszenie do dealera w West County, gdzie czekała na niego nie lada niespodzianka. Dostał kluczyki do nowiutkiego S60, które będzie mógł użytkować przez kolejne dwa lata. Zupełnie bezpłatnie, bez martwienia się o koszty ubezpieczenia i serwisu. Co ciekawe, w przekazaniu uczestniczył Stephen Lynch, który w 1991 roku sprzedał Jimowi 740.

Trzy dekady eksploatacji wymagały kilku wizyt w serwisie. Przy przebiegu 585 tys. mil (941 tys. km) konieczna była wymiana silnika. Kilkukrotnie naprawiano też skrzynię biegów. Warto wspomnieć, że szwedzki sedan pozostał bezwypadkowy, choć żona Jima zaliczyła kilka obcierek na przydomowym podjeździe.

Man gets new car after driving 1 million miles in his Volvo

Opisywany wynik miliona mil imponuje, ale trzeba odnotować, że daleko mu do rekordu należącego skądinąd również do volvo. Mowa o P1800 z 1966 roku, które pokonało 3,25 mln mil, co jest najlepszym wynikiem w kategorii prywatnych pojazdów osobowych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)