Złe wieści dla właścicieli diesli. Prognozy cen paliw na przyszły tydzień

Złe wieści dla właścicieli diesli. Prognozy cen paliw na przyszły tydzień

W przyszłym tygodniu czekają nas podwyżki cen ON
W przyszłym tygodniu czekają nas podwyżki cen ON
Źródło zdjęć: © fot. autokult.pl
Marcin Łobodziński
26.08.2022 08:32, aktualizacja: 13.03.2023 16:00

O ile kierowcy aut benzynowych nie muszą się jeszcze przejmować, o tyle użytkownicy diesli powinni korzystać z resztek promocji na stacjach, bo ceny rosną i rosnąć będą. W skrajnych przypadkach w przyszłym tygodniu diesel może być droższy nawet o 30 gr na litrze.

Obecnie średnie ceny oleju napędowego na stacjach – według raportu serwisu e-petrol.pl – to 7,26 zł/l. Analitycy jednak przewidują duży wzrost. Prognozy wskazują na zakres 7,44-7,61 zł l. Zatem przewidywane minimum to podwyżka o 18 gr.

Benzyna jest dla odmiany stabilna, co wbrew pozorom też nie jest dobrą informacją. Przyzwyczailiśmy się bowiem w ostatnich tygodniach do regularnych spadków. Jednak być może ze względu na przewidywany wzmożony ruch na stacjach – kierowcy będą wykorzystywać ostatnie dni promocji – jest to tylko chwilowe zatrzymanie cen.

Obecnie benzyna kosztuje 6,56 zł/l, a prognozy na przyszły tydzień wskazują na 6,53-6,66 zł/l. To są bardzo zbliżone ceny do ubiegłotygodniowych. Stabilna jest też cena autogazu, który obecnie kosztuje 3,19 zł/l. Prognoza na przyszły tydzień to 3,14-3,23 zł/l.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)