23 grosze więcej za litr. Odczuje to duża grupa kierowców

23 grosze więcej za litr. Odczuje to duża grupa kierowców

Kierowcy tankujący diesla nie mają powodów do zadowolenia
Kierowcy tankujący diesla nie mają powodów do zadowolenia
Źródło zdjęć: © fot. Aleksander Ruciński
Aleksander Ruciński
24.08.2022 12:26, aktualizacja: 13.03.2023 16:02

Po kilku tygodniach sukcesywnych spadków cen na stacjach paliw w Polsce, doczekaliśmy się ponownych podwyżek. Na razie tylko w przypadku oleju napędowego. Benzyna nadal stopniowo tanieje.

Branżowy portal e-petrol jak co środę opublikował średnie ceny paliw w Polsce. Ci, którzy spodziewali się dużych spadków, mogą być nieco zawiedzeni. Najbardziej rozczarowani będą kierowcy diesli, gdyż olej napędowy po raz pierwszy od dłuższego czasu jest droższy niż przed tygodniem.

Średnia cena ON na dzień 24 sierpnia 2022 roku zdaniem e-petrol wynosi 7,26 zł za litr. To o 23 grosze więcej niż w ubiegłą środę. Szanse na przekroczenie psychologicznej bariery 7 zł znów się oddaliły. Więcej szczęścia mają kierowcy korzystających z innych paliw.

Benzyna bezołowiowa nadal tanieje. Spadki nie są aż tak spektakularne jak jeszcze niedawno, ale obecne 6,56 zł za benzynę 95 w stosunku do 6,66 zł w ubiegłym tygodniu napawa optymizmem. Staniała również benzyna 98 - z 7,54 na 7,44 zł. Z kolei gaz LPG pozostał na niezmienionym poziomie 3,19 zł za litr.

Rosnące ceny ON mogą martwić. Jest jednak jeszcze zbyt wcześnie by mówić o stałym trendzie. Więcej szczegółów poznamy zapewne bliżej weekendu, gdy opublikowane zostaną prognozy cenowe na kolejny tydzień.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)