Prezydent Szczecina będzie szoferem. Przewiezie pasażerów Fiatem 125p

Prezydent Szczecina będzie szoferem. Przewiezie pasażerów Fiatem 125p

Prezydent Szczecina przewiezie pasażerów swoim Fiatem 125p podczas festynu charytatywnego.
Prezydent Szczecina przewiezie pasażerów swoim Fiatem 125p podczas festynu charytatywnego.
Źródło zdjęć: © Prezydent Szczecina / Facebook
Anna Piątkowska-Borek
29.05.2021 11:50, aktualizacja: 14.03.2023 16:20

Prezydent Szczecina tym razem nie przyniesie ciasta na festyn. Zatankuje natomiast do pełna i przewiezie swoim klasykiem chętnych. Jest tylko jeden warunek - trzeba wesprzeć charytatywną zbiórkę na leczenie 9-miesięcznej Ingi Niedźwiedzkiej.

Z okazji Dnia Dziecka, w niedzielę 30 maja w Szczecinie na Jasnych Błoniach odbędzie się festyn, którego bohaterką będzie 9-miesięczna Inga Niedźwiecka z Przęsocina k. Polic. Dziewczynka walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni, dlatego cały dochód z charytatywnej imprezy zostanie przeznaczony na jej leczenie. Na terapię genową w walce z SMA i rehabilitację dziecka potrzebne jest 9 mln zł. Cały czas trwa zbiórka za pośrednictwem strony siepomaga.pl.

Podczas festynu na Jasnych Błoniach w Szczecinie nie zabraknie atrakcji, w tym również tych dla miłośników motoryzacji. Będzie można przejechać się m.in. klasycznymi amerykańskimi autami. Charytatywną akcję postanowił wesprzeć również Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Tym razem nie będzie przynosił ciasta na piknik, ale udostępni swój zabytkowy pojazd – Fiata 125p z 1973 roku.

"Szanowni, w niedzielę na Jasnych Błoniach kolejny piknik – dla bohaterskiej Ingi. Ja tym razem bez ciasta… ale proponuję coś innego. Przejażdżki wokół Jasnych Błoni moim Fiatem 125p z 1973 roku. Tankuję do pełna i będę szoferem dla każdego, kto hojnie wspomoże zbiórkę" – napisał Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina na swoim profilu facebookowym.

Do tego dołączył zdjęcia swojego zadbanego fiata. Jak przypomniał, jakiś czas temu w podobny sposób zbierano środki dla małego Wiktora. "Ostatnio z Wiktorem się udało… liczę, że i tym razem się zjednoczymy" – napisał prezydent miasta.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)