Premiera Harley-Davidson Street 750 i urodziny Jacka Danielsa

Premiera Harley-Davidson Street 750 i urodziny Jacka Danielsa

fot. Kamil Kobeszko
fot. Kamil Kobeszko
Kamil Kobeszko
09.10.2014 07:32, aktualizacja: 30.03.2023 13:20

Pamiętacie pięknego Dodge’a Chargera, którego renowację opisywaliśmy w zeszłym roku? Niedawno była kolejna okazja do świętowania i zabawy w prawdziwie motoryzacyjnym, tradycyjnym klimacie.

Stare amerykańskie samochody, motocykle ze stajni Harley-Davidson i sączący się tradycyjny alkohol to świat, w którym czuje się dobrze każdy entuzjasta motoryzacji. Mimo, że klimaty typowo męskie, to zadziwiająco dobrze czują się w nim także kobiety.

fot. Kamil Kobeszko
fot. Kamil Kobeszko

Dokładnie tak było na prezentacji nowego Harleya-Davidsona – modelu Street 750, połączonego ze świętowaniem urodzin Jack'a Danielsa. Kiedy urodził się słynny twórca alkoholu z Tennessee? – Nikt tego nie wie, poza tym że we wrześniu. To wystarczający powód by zorganizować huczną imprezę dla tych, co benzynę mają we krwi.

Główną atrakcją wieczoru w warszawskim klubie BĄTĄ było odsłonięcie nowego motocykla marki Harley-Davidson. W odpowiedniej oprawie pomogli zaproszeni goście – prezentację modelu poprowadził znany z TVN Turbo Rafał Jemielita, a oprawę uzupełniali przedstawiciele polskiej sceny motocyklowej.

fot. Kamil Kobeszko
fot. Kamil Kobeszko

Jaki jest nowy Harley? Z jednej strony nieco inny niż wszystkie dotychczasowe, bo projektowany do typowo miejskiej eksploatacji, z drugiej zaś czerpiący wszystko z najlepszych wartości marki. Odpowiednio zaprezentowany w towarzystwie pięknych modelek wyglądał naprawdę nieźle.

Motocykl oparto o całkowicie nową platformę, co dla tej marki nie jest zbyt częste – to pierwszy raz od 14 lat! Silnik to jednostka dwucylindrowa w tradycyjnym układzie V, chłodzona cieczą. 60 Nm krzesane z pojemności 749 cm3 zmaga się z masą 222 kg gotowego do jazdy motocykla. Cena tego modelu w Polsce to 32990 zł (zależnie od kursu euro).

fot. Kamil Kobeszko
fot. Kamil Kobeszko

Jeśli ktoś z Was marzy o takim motocyklu, może wziąć udział w konkursie trwającym na profilu marki Jack Daniel’s Polska na Facebooku, w którym wygrać można trzy egzemplarze modelu Street 750. Co trzeba zrobić? Wykonać dowolne zdjęcie na temat: Pokaż w kreatywny sposób czym dla Ciebie jest niezależność. Inspiracją może być oficjalne wideo promocyjne tego modelu, które możecie zobaczyć poniżej.

Oczywiście impreza nie mogła odbyć się bez prezentacji także dotychczasowych motocykli marki. Mnie najbardziej urzekł wyjątkowy Forty-Eight, który długo przykuwał wzrok zgromadzonych gości. W końcu co może być przyjemniejszego od widoku pięknych motocykli i czarujących kobiet, kontemplowanych przy szklaneczce Jacka Danielsa i typowo amerykańskim, niezdrowym jedzeniu.

fot. Kamil Kobeszko
fot. Kamil Kobeszko

Do pełni szczęścia brakowało tylko pięknego Dodge'a Chargera. Jedynie drobnym pocieszeniem jest to, że nabija kolejne kilometry u zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu.

Oby więcej imprez, gdzie to nie ekologia, a czysta przyjemność czerpana z motoryzacji pokazana jest na pierwszym planie.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/11]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)