Prace w tunelu w Görlitz. To kolejny etap większego remontu

Tunel
Tunel
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | GDDKiA, Krzysztof Nalewajko
Kamil Niewiński

11.09.2023 15:44, aktual.: 11.09.2023 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tunel Königshainer Berge, znajdujący się na niemieckiej autostradzie A4 w okolicy granicy z Polską, wymaga modernizacji. To właśnie dlatego w najbliższych dniach kierowcy nie będą mogli z niego korzystać w godzinach nocnych.

Königshainer Berge to trzeci najdłuższy tunel drogowy w Niemczech. Znajduje się on niedaleko Görlitz i ok. 13 km od granicy polsko-niemieckiej. Jego budowa zakończyła się w 1999 roku, lecz już od jakiegoś czasu sygnalizowano potrzebę przeprowadzenia jego remontu. To zresztą powoli zaczyna się dziać i z tego względu w ciągu następnych kilku dni kierowcy mogą napotkać pewne problemy.

Jak podaje Radio RMF, w wybranych dniach września tunel będzie zamykany w godzinach 21:00-5:00 z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjnych i modernizacyjnych. Jak dokładnie wygląda harmonogram prac w tunelu?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  • w godzinach nocnych (21:00-5:00) 11-12 września — zamknięty w obu kierunkach
  • w godzinach nocnych 12-14 września i 18-20 września — zamknięta nitka Drezno — Görlitz
  • w godzinach nocnych 14-16 września i 20-23 września — zamknięta nitka Görlitz — Drezno

Przez węzły Kodersdof oraz Nieder Seifersdorf zostały wyznaczone objazdy U4 i U5, które pozwolą kierowcom na ominięcie remontowanego tunelu i szybki powrót na autostradę A4.

To nie pierwszy tegoroczny remont tunelu Königshainer Berge. Pierwsze prace miały miejsce już w kwietniu 2023 r., a rozpoczęcie zasadniczego etapu prac planowane jest na 2024 r. Modernizacja zakończyć się ma zaś rok później. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)